Artyści z Kłodzka na międzynarodowym konkursie w Zagrzebiu

środa, 17.9.2014 16:52 2060 0

Zespół Teatru w Kłodzku działający w instytucji kultury Kłodzko 2016 wyjechał do Chorwacji, aby wystąpić na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalkowych PIF w Zagrzebiu. W stolicy Chorwacji nasz teatr wystawi spektakl „Tristan, Izolda,..”.

 
Festiwal PIF ma niezwykle długą tradycję, organizowany jest nieprzerwanie od 1968 r. Dotychczas wzięło w nim udział ponad 450 teatrów ze wszystkich kontynentów, a jego odbiorcami są zarówno dzieci jak i dorośli. W tym roku odbędzie się w dniach 11-20 września. Chorwacki festiwal ma charakter konkursu, ale już samo zakwalifikowanie się młodego, kłodzkiego teatru jest wielkim wyróżnieniem.


Spektakl „Tristan, Izolda,...”, reżyserowany przez Michała Tramera miał swoją premierę prawie rok temu na scenie KCKSiR. Współtworzyli go artyści z wielu miast Polski oraz japońscy scenografowie Nori Sawa i Yumi Hayashi. Otrzymał wsparcie Narodowego Centrum Kultury oraz honorowy patronat Ambasady Japonii w Polsce oraz Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Kilkukrotnie wystawiany w Kłodzku, a także w Lądku-Zdroju za każdym razem wywierał na widzach ogromne wrażenie. Oby jurorzy i festiwalowa publiczność w Zagrzebiu byli dla naszych artystów równie życzliwi.


Więcej o spektaklu: http://www.klodzko2016.pl/spektakle-wlasne/spektakle-dla-doroslych/tristan-izolda 
 
Oficjalna strona festiwalu w Zagrzebiu: http://www.pif.hr/component/k2/item/339-predstava-tristan-izolda.html 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)