komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 2 marca 2021

Heleny, Halszki

Areszt dla matki zmarłej 3-latki. Na jaw wychodzą szokujące fakty

poniedziałek, 22.2.2021 12:38 , odsłony: 25423
kategorie artykułu:

Sąd Rejonowy w Kłodzku postanowieniem z dnia 22 lutego zastosował wobec podejrzanej 31-letniej Lucyny K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 1 miesiąca z możliwością jego przedłużenia. 

- Podejrzanej zarzucono popełnienie czynu polegającego na znęcaniu się psychicznym i fizycznym nad nieporadną z uwagi na wiek małoletnią oraz doprowadzenie do nieumyślnej śmierci, która nastąpiła 20 lutego 2021 r. Z uzasadnienia wynika, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że podejrzana dopuściła się popełnienia zarzucanego czynu choć ona sama nie przyznaje się do jego popełnienia. Kobieta złożyła wyjaśnienia, w którym zaprzecza swojego sprawstwa - mówi Doba.pl Marzena Rusin-Gielniewska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Świdnicy. 

Kobiecie zarzucono, iż wielokrotnie, ze szczególnym okrucieństwem dopuszczała się zachowań polegających na uderzaniu rękami małoletniej, zamykaniu w pokoju, krzyczeniu oraz umieszczaniu pod prysznicem, polewając zimną wodą. 

Sąd zastosował tymczasowy areszt uzasadniając to m.in. obawą matactwa. W najbliższym czasie przesłuchane zostaną jeszcze najbliższe osoby z otoczenia podejrzanej.  

Przyczynę śmierci będzie znana po przeprowadzeniu sekcji zwłok dziecka.

CZYTAJ TAKŻE: Tragedia w Kłodzku. Nie żyje 3-letnia dziewczynka. Matka i jej konkubent usłyszeli zarzuty

 
czwartek, 25.2.2021 15:18
1
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele