Areszt dla 35-latki podejrzanej o zabójstwo ojca przedłużony

piątek, 30.7.2021 12:45 2999

Wracamy do tematu zabójstwa, do jakiego doszło 30 kwietnia br. w Polanicy-Zdroju, gdzie w jednym z mieszkań ujawnione zostały zwłoki 58-latka. Do popełnienia zbrodni przyznała się 35-letnia córka mężczyzny, która decyzją sądu spędzi w areszcie kolejne 3 miesiące. 

- Śledztwo jest jeszcze w toku. Obecnie na wniosek prokuratora prowadzącego, Sąd Okręgowy w Świdnicy wydał decyzję o przedłużeniu tymczasowego aresztowania do 27 października br. Oczekujemy na wydanie opinii sądowo-psychiatrycznej i od tego uwarunkowany jest dalszy tok postępowania - mówi Doba.pl, Jan Sałacki z Prokuratury Rejonowej w Kłodzku. 

Przypominamy, iż do zdarzenia doszło 30 kwietnia br. w jednym z mieszkań w Polanicy-Zdroju. Z wyjaśnień, które złożyła zatrzymana kobieta wynikało, iż najpierw uderzyła ona ojca patelnią w głowę, później zadała mu klika ciosów nożem, a na końcu przyduszała go rękami w okolicy szyi. 

Zatrzymana 35-latka zaznała, iż od początku stycznia br. zamieszkiwała z ojcem, a w momencie zdarzenia w mieszkaniu przebywali tylko oni. Kobieta, po upływie kilkunastu godzin od dokonania zbrodni, sama zadzwoniła na policję i zgłosiła zgon 58-letniego ojca.

Podejrzana miała także wyjaśnić okoliczności, które spowodowały takie zachowanie jednak obecnie są one weryfikowane i śledczy nie udzielają informacji w tym zakresie.