Alicja Matuła z Nowej Rudy mistrzynią Polski w jeździe indywidualnej na czas w kolarstwie szosowym! Przefrunęła trasę

środa, 19.6.2024 15:57 1254 1

Alicja Matuła, świeżo upieczona absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie, została mistrzynią Polski w zmaganiach juniorek w jeździe indywidualnej na czas w kolarstwie szosowym. Na trasie wokół Płocka w środę, 19 czerwca, nie miała sobie równych.

Przyzwyczailiśmy się już do sukcesów Alicji, ale ona nie zamierza zwalniać! Młoda zawodniczka, w lipcu skończy dopiero 18 lat, specjalizuje się w MTB i przełajach. „To jej pierwszy sezon na szosie i – chyba również ku własnemu zaskoczeniu – znakomicie sobie radzi” – anonsował jej start obecny klub Alicji, MAT Atom Deweloper Wrocław. Jak się okazuje, to idealne miejsce do zbierania doświadczenia.

Na zawodniczki do lat 19 czekała dziś jedna runda o długości 14,9 kilometra ze startem i metą w położonym nieopodal Płocka Radzanowie. A Alicja, jak to ona... „Przez trasę wprost przefrunęła” – relacjonuje fachowy portal naszosie.pl. Czas: 20 minut i 18 sekund. Po zdobyciu mistrzostwa Polski: „Czasówka była dla mnie bardzo ważna”. To jednak nie koniec naszych nadziei na jej sukcesy.

W Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym Płock 2024 ma jutro dzień odpoczynku, a w piątek w piątek baczymy ją na trasie wyścigu ze startu wspólnego, którego również będzie faworytką. Przypominamy: karierę sportową rozpoczęła w 2016 roku, gdy jej talent zauważył i docenił trener Tadeusz Daszkiewicz ze szkółki kolarskiej Radków Hejszowina. [-]

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

kam piątek, 21.06.2024 00:38
Brawo ! Alicja! Nie daj sobie zmarnować talentu. Trzymaj się