Alicja Matuła z nagrodą starosty za wybitne osiągnięcia sportowe oraz promocję powiatu kłodzkiego [FOTO]

piątek, 3.3.2023 15:41 321 0

Alicja Matuła, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie, została wyróżniona za wybitne osiągnięcia sportowe w 2022 roku oraz promocję powiatu kłodzkiego. Pani Alicja jest jedną z najlepszych zawodniczek MTB w swojej klasie. Należy do ścisłej czołówki kraju w kolarstwie górskim, jak i przełajowym.

Lista sukcesów 17-letniej kolarki z Nowej Rudy może przyprawić o zawrót głowy… Tylko w ubiegłym roku zdobyła:
• 1. miejsce w Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym,
• 1. miejsce w Mistrzostwach Polski MTB XCO,
• 1. miejsce w Mistrzostwach Polski MTB XCR – młodzieżowa sztafeta mieszana,
• 1. miejsce w Pucharze Polski CX w kolarstwie przełajowym,
• 3. miejsce w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski,
• reprezentowała Polskę na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy MTB (9. miejsce),
• reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy w kolarstwie przełajowym (21. miejsce).

Swoją karierę sportową rozpoczęła w 2016 roku, będąc jeszcze w szkole podstawowej, gdzie jej talent zauważył i docenił trener Tadeusz Daszkiewicz ze szkółki kolarskiej Radków Hejszowina. Dwa lata później trafiła do noworudzkiego klubu i dzięki temu jej kariera nabrała tempa.
Po fali sukcesów w 2020 roku, trafia do Warszawskiego Klubu Kolarskiego, gdzie zostaje przyjęta z wielkim entuzjazmem. Dzięki temu pojawia się w Pucharach Polski. Zaczynają się starty w kolarstwie górskim MTB. Zdobywa Mistrzostwo Polski.

Od tamtej pory lista osiągnięć mieszkanki powiatu kłodzkiego stale rośnie, a prześledzić ją Państwo możecie na stronie Alicji:
https://matula.bike/

„Trzeba przyznać, że lista ta robi spore wrażenie…” – napisał starosta kłodzki, Maciej Awiżeń, który – co podkreśla – miał przyjemność wręczyć nagrodę tak uzdolnionej zawodniczce. Towarzyszyli mu wicestarosta Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczak, członkowie Zarządu Powiatu Kłodzkiego – Piotr Marchewka i Ryszard Niebieszczański oraz Andrzej Krawiec reprezentujący Wydział Rozwoju Promocji i Kultury.

Podczas wręczenia nagrody obecni byli również dumni rodzice Alicji, którzy są jej największymi kibicami. [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)