Aktywność na świeżym powietrzu dlaczego warto na nią postawić

piątek, 23.7.2021 19:02 352

Regularne stawianie na aktywność fizyczną jest zbawienne zarówno dla utrzymania organizmu w dobrej kondycji, jak również dla naszej sylwetki. Wprawianie ciała w ruch, a zwłaszcza na świeżym powietrzu niesie ze sobą szereg korzyści, których nie sposób na szybko wymienić. Jest jednak kilka bardzo istotnych, na które warto zwrócić szczególną uwagę. O jakich mowa? Podpowiadamy.

Aktywność na świeżym powietrzu - największe zalety

Wśród największych zalet tego, że stawiamy na aktywność na świeżym powietrzu warto wymienić chociażby sam fakt, że obcowanie z naturą działa na nas w sposób kojący. Kiedy jesteśmy tylko my i ona, nagle czujemy, że mamy nieograniczone możliwości. Problemy na chwilę znikają i mamy czas na to, aby wrócić do nich z tak zwaną świeżą głową. Poza tym aktywność sprawia, że nasz organizm reaguje na nią wydzielaniem endorfin, czyli hormonów szczęścia, więc nic dziwnego, że w szybki sposób wprawiamy się w dobry nastrój.

Nie bez znaczenia pozostaje także dobrodziejstwo płynące ze słońca. To właśnie jego promienie dostarczają nam solidną dawkę witaminy D3, która działa zbawiennie na nasz układ immunologiczny. Jej prawidłowy poziom warunkuje utrzymanie organizmu w dobrej kondycji i nie pozostaje także obojętny dla jakości naszego samopoczucia.

Kolejna ważna kwestia na którą warto zwrócić uwagę, to znaczny wpływ na poprawę wydolności organizmu, jak również jego wydajności. Pamiętajmy o tym, że wprawianie ciała w ruch, to jeszcze większe dotlenienie. Oddychamy szybciej i głębiej dostarczając solidną porcję tlenu zarówno mózgowi, jak i każdej komórce ciała. Nic dziwnego, że bardzo dobrze wpływa to m.in. na układ nerwowy. Konsekwencje? Znacznie łatwiej jest nam się skoncentrować, jesteśmy bardziej odporni na stres, a ponadto umiejętność logicznego myślenia wchodzi na wyższy poziom.

Na jaką formę aktywności postawić?

Uniwersalna odpowiedź na to pytanie nie istnieje. Każda próba wprawienia ciała w ruch jest dobra, nawet, jeśli będzie to spacer. Istotne jest to, aby dopasować ją do naszych indywidualnych potrzeb oraz możliwości. Nie bez znaczenia pozostaje także to, żeby postawić na regularność. Ona jest kluczowa do osiągnięcia sukcesu. W planowaniu treningów oraz monitorowaniu postępów pomocne nam będą urządzenia typu smartwatch Xiaomi. Nie bez znaczenia pozostaje także inwestycja w dobrej jakości obuwie sportowe oraz strój, który umożliwi swobodę ruchów, jak również będzie pozwalał skórze oddychać. Wiele osób nie wyobraża sobie także treningów bez ulubionej muzyki. Tu wystarczy inwestycja w dobrej klasy słuchawki douszne, które podłączamy do dowolnego nośnika muzyki i możemy cieszyć się wprawianiem ciała w ruch.