komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 15 czerwca 2021

Wita, Jolanty

Akcja "Uwaga na jeże!" w Polanicy-Zdroju. Niebawem w mieście pojawi się więcej tabliczek

wtorek, 11.5.2021 20:28 , komentarze: 0 , odsłony: 346
kategorie artykułu:

Miasto oficjalnie dołączyło do ogólnopolskiej akcji „Uwaga kierowcy. Idzie jeż”, która polega na stawianiu tabliczek zwracających uwagę na te małe zwierzęta. Znaki mają uczulić kierowców na obecność jeży na drogach, szczególnie nocą.

Jeże są bardzo pożyteczne, ale niestety wiele z nich co roku ginie po kołami samochodów. Inaczej niż większe zwierzęta, jeże nie uciekają z drogi, tylko w chwili zagrożenia - a taką jest nadjeżdżające auto - zwijają się w kulkę. Dlatego tak ważne jest przypominanie kierowcom, by zachowali czujność na drogach i z jeszcze większą uwagą spoglądali na jezdnię.

- Cieszymy się na tę inicjatywę, ponieważ jesteśmy bardzo otwarci na różne nowinki ekologiczne. Staramy się w szczególny sposób dbać o środowisko naturalne - mówi wiceburmistrz Polanicy- Zdroju Agata Winnicka.

„Uwaga kierowcy, idzie jeż” to nie tylko prośba o większe skupienie i obserwację drogi skierowana do kierowców, ale także inicjatywa, w której mogą brać udział dzieci. To właśnie najmłodsi wraz z rodzicami tworzą tabliczki z jeżami. -

Nie przez przypadek pierwszy taki znak w Polanicy-Zdroju powstał właśnie przy szkole podstawowej numer 2 przy al. Wojska Polskiego - mówi wiceburmistrz Agata Winnicka, która dodaje, że w najbliższym czasie w mieście powinno pojawić się więcej tabliczek.

 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 11 min temu
dzisiaj, 7 godz temu
poniedziałek, 14.6.2021 16:36
1
poniedziałek, 14.6.2021 16:04
poniedziałek, 14.6.2021 11:09