Akcja ratunkowa w Kudowie-Zdroju. Łabędź, choć chory i poturbowany, został uratowany! W rolach głównych: Straż Miejska

piątek, 17.2.2023 10:33 1686 4

Urząd Miasta w Kudowie-Zdroju informuje, że przez kilka dni w okolicy stawu w Parku Zdrojowym, trwała „zakrojona na szeroką skalę akcja ratunkowa”.

Poszkodowanym był chory i poturbowany łabędź, a w rolę „wybawców” wcieliła się lokalna Straż Miejska. Jej funkcjonariuszom pomagali strażacy z OSP Czermna i pracownik Fundacji Puchaczówka, która zajmuje się ratowaniem dzikich zwierząt.

Urzędnicy zwracają uwagę, że chociaż nie było to proste, chory łabędź został odłowiony i przetransportowany do Fundacji Dzika Nadzieja Jedlinie-Zdroju. Tam spędzi najbliższe dni, odpocznie i przyszykuje się do wiosny.

„Mamy nadzieję, że wróci do nas cały i zdrowy” – napisali w magistracie. I spytali: „Drobny gest, a cieszy! Prawda?”. A my odpowiadamy: jasne, że prawda!

Jeszcze krótki apel od pań z Referatu Gospodarki Komunalnej i Zieleni Miejskiej, które również napracowały się, żeby zorganizować łabędziowi pomoc: „Wiele osób decyduje się na karmienie ptaków robią to zazwyczaj z dobrej woli, bo chcą pomóc. Ale często nie wiedzą, że, zamiast pomóc, przyczyniają się do rozwoju wielu poważnych (a nawet śmiertelnych) chorób u ptaków. Chleb dla ptaków nie dość, że jest bezwartościowy i je zapycha, zamiast sycić, to jeszcze jest po prostu trujący”. [-]

Zdjęcia: UM Kudowa-Zdrój.

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

Kudowa Zdrój czwartek, 02.03.2023 10:52
Apeluję do WYBAWCÓW !.Czy będzie zakrojona na szeroką skalę akcja...
piątek, 17.02.2023 12:13
Myslalem ze nigdy tego nie powiem ale jednak. Brawo straz...
Mieszkaniec piątek, 17.02.2023 13:05
Pierwszy dobry uczynek lepiej pozno niz wcale
Inny mieszkaniec piątek, 17.02.2023 13:19
Kim Ty jesteś żeby oceniać?