komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

wtorek, 19 lutego 2019

Arnolda, Konrada

Akcja przewonienia gazu ziemnego

środa, 10.10.2018 12:17 , komentarze: 1 , odsłony: 2421
kategorie artykułu:

Polska Spółka Gazownictwa informuje, że w dniach 15-16 października 2018 r. przeprowadzi akcję przewonienia gazu ziemnego. Polega ona na zwiększeniu ilości środka nawaniającego w sieci gazowej, przez co zapach gazu staje się intensywniejszy.

Akcja przeprowadzona zostanie na terenie gmin: Ziębice, Ząbkowice Śląskie, Kłodzko gmina (bez miejscowości Kłodzko i Boguszyn), Lądek-Zdrój miasto, Bystrzyca Kłodzka, Stronie Śląskie, Międzylesie miasto, Szczytna miasto, Polanica-Zdrój, Radków, Nowa Ruda miasto, Głuszyca, Walim, Świdnica, Jelcz-Laskowice, Oława, Strzelin, Wiązów, Siechnice, Zgorzelec, Nowogrodziec, Bolesławiec, Jedlina Zdrój, Dzierżoniów, Bielawa, Pieszyce, Wałbrzych.

 

Przewonienie przeprowadza się w trosce o bezpieczeństwo odbiorców gazu, w celu wykrycia ewentualnych nieszczelności sieci lub instalacji gazowych. W przypadku wyczucia zapachu ulatniającego się gazu należy natychmiast zamknąć kurek przy gazomierzu lub przy urządzeniu gazowym i niezwłocznie powiadomić Pogotowie Gazowe pod numerem tel. 992.

Wyczuwalny zapach gazu może świadczyć zarówno o nieszczelności sieci lub instalacji gazowej, jak i niesprawności urządzeń gazowych (np. zanieczyszczonych palników). Kontrolę i naprawę sieci gazowej przeprowadzają służby Polskiej Spółki Gazownictwa, natomiast usuwanie stwierdzonych nieprawidłowości instalacji wewnętrznych w budynkach oraz urządzeń gazowych należy do obowiązków właścicieli lub zarządców obiektów.

Zgodnie z obowiązującym prawem za stan techniczny instalacji wewnętrznych odpowiada właściciel lub administrator budynku. Nieszczelności wewnętrznych instalacji oraz urządzeń gazowych należy zlecić zarządcy budynku lub firmie posiadającej uprawnienia do wykonywania robót gazowych.

 

Wasze komentarze

Jak se czasem puszczę bąka po Grochówie to jest takie...
środa, 10.10.2018 19:33 autor: Atrakcyjny Kazimierz

piątek, 15.2.2019 07:55
środa, 13.2.2019 15:16
5
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork