Adoptuj z Dobą przyjaciela!

wtorek, 24.10.2017 10:41 514 0

Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze zdjęciami czworonogów, które na przestrzeni ostatnich tygodni znalazły się w świdnickim schronisku i szukają nowych domów. 

 Melon – szorstkowłosy miły pan dla samotnej osoby!

Melon to taki nieco ekstrawagancki pan. Jest psem w typie terriera i spisze się świetnie jako towarzysz osoby samotnej. To świetny psiak, który na pewno odwdzięczy się opiekunowi!

Melon trafił do nas w stanie tragicznego zapchlenia. Miał bardzo zniszczoną sierść i podrażnioną skórę. Leczenie zapalenia skóry i odpchlenie pieska przyniosło pozytywny skutek – Melonik wraca do formy!

Psiak kojarzy nam się z nutką ekstrawagancji. Jest dosyć zabawnym, ale sympatycznym stworzeniem. Cieszy się na widok opiekunów, wydaje też szczeki radości na zapach pysznego jedzonka. Bardzo lubi spacery w spokojnym tempie. Potrzebuje czasu na kontemplowanie otoczenia, podziwianie widoków, chce poczuć wiatr w… sierści!

Melon zachowuje czystość. Nie przepada za długimi godzinami samotności. Polecany do domu bez dzieci. Inne zwierzęta z daleka toleruje, za samcami nie przepada. Sprawdzi się idealnie jako pies dla 1-2 właścicieli, którzy poświęcą mu swój czas, uwagę i miłość.

Radosna Koka do pokochania!

Koka to radosna, kochająca ludzi sunia. Jest sunią delikatną i potrzebuje chwili do pełnego oswojenia z nową sytuacją. Idealny pies do starszych dzieci. Jest trochę mało pewna siebie, jednakże nie przeszkadza jej to w zabawie i kontaktach z człowiekiem. Lubi się bawić, ale z umiarem. Jest bardziej typem psiego przytulaka, niż rozrabiaka. Nadawałaby się do domu z ogródkiem żeby mogła się spokojnie przechadzać kiedy tylko chce.

Miły, nieduży piesek prosi o domek!

Proszę Państwa oto… Morus . Uroczy, nieduży piesek, stworzony do towarzystwa dla osoby spokojnej, posiadającej już jakąś sympatyczną suczkę. Potrafi zachowywać czystość (nauczył się tego w schronisku), jednak ma potrzebę częstszego wychodzenia na spacery.
Sprawdzi się w domu ze starszymi dziećmi.

Morus to pies dla osób wrażliwych na krzywdę. Może nie jest urodziwy, ale z pewnością zasługuje na pomoc. To stworzenie latami żyło we własnych odchodach, w pustym domu, za pożywienie mając suchy chleb…

Morus przez warunki w jakich żył zmaga się z problemem „łapkowym”. Piesek musi przyjmować preparaty na stawy, które są mocno obciążone. Schronisko może wesprzeć Moruska w nowym domu!

Afra – kiedyś jeden wielki dred, teraz cudowna sunia

Afra to sunia, która do schroniska przyjechała razem z Abi. Wskutek zgłoszenia o zamkniętych na strychu psach, żyjących w brudzie i odchodach, inspektorzy Fundacji Mam Pomysł podjęli interwencję w niewielkiej miejscowości Kostrza. Jak się okazało, prośba o pomoc była bardzo zasadna – 2 małe suczki żyły zamknięte w komórce, gdyż zmarli wszyscy ludzie, którzy się nimi zajmowali do tej pory i zostały pozostawione w rękach mieszkańców, którzy podrzucali im jedzenie…

Psy zabezpieczono i przywieziono do naszego schroniska. Suczki są po sterylizacji, zaczipowane, odrobaczone, odpchlone i zaszczepione.

Afra była jednym, wielkim kołtunem. Po wycięciu zbędnego balastu odżyła i jest niezwykle radosnym i miłym psiakiem. Nieco szalona, żywiołowa i zawsze chętna do wyjścia na spacer. Akceptuje inne zwierzęta. Może zamieszkać w domu z dziećmi.

Polecana raczej do domu z ogródkiem, albo do osoby zdeterminowanej uczyć sunię czystości.

Abi – mała suczka z interwencji szuka dobrego domu!

Abi to sunia, która do schroniska przyjechała razem z Afrą. Wskutek zgłoszenia o zamkniętych na strychu psach, żyjących w brudzie i odchodach, inspektorzy Fundacji Mam Pomysł podjęli interwencję w niewielkiej miejscowości Kostrza. Jak się okazało, prośba o pomoc była bardzo zasadna – 2 małe suczki żyły zamknięte w komórce, gdyż zmarli wszyscy ludzie, którzy się nimi zajmowali do tej pory i zostały pozostawione w rękach mieszkańców, którzy podrzucali im jedzenie…

Psy zabezpieczono i przywieziono do naszego schroniska. Suczki są po sterylizacji, zaczipowane, odrobaczone, odpchlone i zaszczepione.

Abi to sunia, która czuje się dużo lepiej w towarzystwie koleżanki Afry. Jest mniej śmiała i nie ufa obcym osobom. Aby zdobyć jej zaufanie, trzeba troszkę podrapać za uszkiem, troszkę pobyć w jej boksie i wyjść na spacer. Ona uwielbia spacery i to spełnienie jej marzeń.

Abi nie nadaje się do domu z malutkimi dziećmi. Potrzebuje spokoju, miłości i czułości. Kota ignoruje, towarzystwo psa mile widziane. Idealnie się sprawdzi w domu z ogródkiem.


Kodi – mały, uroczy piesek szuka odpowiedzialnego domu!

Kodi to niewielki, bardzo młody psiak, który już zdążył poznać życie psa bezdomnego. Z pewnością był uroczym szczenięciem, ale co wpłynęło na porzucenie tak uroczego malucha?

Kodi ma ok. 4-5 miesięcy. Jest w bardzo ważnym okresie swojego życia – poznaje świat, socjalizuje się. Nowy właściciel musi być świadomy, że ten młodziutki piesek wielu rzeczy nie potrafi i dopiero się uczy. Nauka będzie trwała jeszcze kilka długich miesięcy.

Kodi to bardzo miły piesek, ale nie nadaje się do domu z malutkimi dziećmi, które potrafią wydawać gwałtowne okrzyki radości i zachwytu. Jest psem bojaźliwym w pierwszym kontakcie i potrzebuje odrobiny ciszy, spokoju i zachęty, a sam wspina się na kolana i okazuje wielką miłość. Stara się załatwiać potrzeby na spacerach, ale wymaga jeszcze nauki zachowania czystości. Nie niszczy pozostawiony sam, jednak potrzebuje rozładowania energii na spacerku .

Kodi to miły zwierzak, który ze względu na małe gabaryty obawia się nieco świata. Jeśli nowy właściciel poświęci mu czas i zatroszczy się o dobre wychowanie stanie się fantastycznym psim przyjacielem!

***

Zwierzaki przebywają w schronisku dla zwierząt w Świdnicy przy ul. Pogodnej. Kontakt tel. w godzinach pracy schroniska: 733 093 663

Dodaj komentarz

Komentarze (0)