Aby na stokach narciarskich było bezpieczniej

piątek, 5.2.2016 11:59 1565 0

Po raz kolejny na Czarnej Górze i w Zieleńcu miłośnicy sportów zimowych mogą spotkać, poza patrolami prewencyjnymi, policyjne patrole narciarskie, które czuwają nad ich bezpieczeństwem.

 

Policjanci powiatu kłodzkiego, aby zapewnić bezpieczeństwo miłośnikom sportów zimowych pełnią służbę na stokach.

W patrolach narciarskich są policjanci posiadający doświadczenie narciarskie, a do ich zadań należy przede wszystkim czuwanie nad bezpieczeństwem turystów oraz porządkiem publicznym. Policyjne patrole narciarskie zwracają uwagę na osoby , które swoim zachowaniem narażają na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników sportów zimowych, a zwłaszcza na pijane osoby poruszające się na stokach.

Na terenie ośrodków narciarskich służbę pełnią także patrole piesze, które m.in. poprzez kontrole parkingów zapobiegają włamaniom i kradzieżom pojazdów oraz zwracają uwagę na pozostawiony bez opieki sprzęt narciarski.

Aktywne działania patroli pieszych, a także zmotoryzowanych, współdziałanie z innymi służbami, objęcie nadzorem rejonów okolicznych punktów gastronomicznych, bazy noclegowej oraz punktów wypoczynkowych, gdzie narciarze bez nadzoru pozostawiali swój sprzęt sportowy zdecydowanie poprawiły poczucie bezpieczeństwa i przyczyniły się do ograniczenia przestępczość w tych miejscach.

KPP Kłodzko 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)