8-letni Szymon Terlecki z "HS" Team Kłodzko bohaterem Otwartych Mistrzostw Warszawy w pływaniu. Zdobył 4 złote medale! [FOTO]

wtorek, 6.6.2023 15:52 3485 1

To był weekend pełen sportowych wrażeń dla zawodników "HS" Team Kłodzko. Podczas zawodów pływackich w Warszawie i we Wrocławiu posypał się na nich grad medali. Tylko na  Otwartych Mistrzostwach Warszawy sam Szymon Terlecki zdobył ich aż 6!

2 i 3 czerwca w Warszawie wystartowali Szymon Terlecki oraz Amelia Bidowaniec. W zawodach wzięło udział ponad 1000 zawodników z Polski i Litwy, a nasi pływacy wywalczyli wysokie lokaty oraz miejsca na podium. Szymon był najlepszy na czterech dystansach: na 50 i 100 metrów stylem dowolnym oraz na 50 m stylem klasycznym i 50 m stylem motylkowym. Na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym był drugi. Z kolei Amelia zajęła dwa 7 miejsca na 100 i 200 metrów stylem klasycznym oraz 8 miejsce na 200 m stylem zmiennym.

Kolejne medale zawodnicy "HS" Team Kłodzko wywalczyli 4 czerwca podczas finału Dolnośląskiej Ligii Pływackiej SWIM MANIA na basenie olimpijskim we Wrocławiu. Hanna Koźlak była druga na 200 m, a trzecia na 100 m stylem zmiennym. Zofia Chilarska – druga na 100 m stylem motylkowym i 9. na 200 m stylem zmiennym. Jagoda Stankowska – druga na 100 m stylem motylkowym.

Nadia Dejko, która płynęła z zawodniczkami starszymi o rok, zajęła 3. miejsce na 50 m stylem motylkowym. W swoim roczniku była najlepsza! Weronika Ryba w swoim roczniku na 50 m stylem dowolnym wywalczyła 2. miejsce, poprawiając swój rekord o 4 sekundy. Ona także płynęła z zawodniczkami starszymi o rok.

Amelia Bidowaniec we Wrocławiu była 4. na 100 m stylem klasycznym i 10. na 200 m stylem zmiennym. Aleksandra Tulska – 4. na 50 m stylem dowolnym, a Daria  Zajączkowska – 6. na 100 m stylem dowolnym.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, ich rodzicom oraz trenerowi Henrykowi Szydłowskiemu.

Zdjęcia: Piotr Bidowaniec.