komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 9 maja 2021

Bozydara, Grzegorza

63-latek dokonał zakupów przy użyciu znalezionej karty. Grozi mu do 10 lat

czwartek, 22.4.2021 16:47 , komentarze: 3 , odsłony: 1623
kategorie artykułu:

Policjanci zatrzymali 63-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego , który przy użyciu znalezionej karty dokonywał transakcji w systemie zbliżeniowym. Mężczyzna usłyszał zarzuty przestępstwa przywłaszczenia karty oraz kradzieży z włamaniem do rachunku bankowego pokrzywdzonej. 

- Policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie przyjęli zawiadomienie od mieszkanki powiatu kłodzkiego o utracie karty bankomatowej. Kobieta robiąc zakupy zgubiła kartę płatniczą. Następnie okazało się, że ktoś używał tej karty, płacąc nią za zakupy. Policjanci w  wyniku podjętych czynności zatrzymali 63-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego, który przy użyciu przywłaszczonej karty płatniczej należącej do mieszkanki powiatu kłodzkiego, dokonał kradzieży z włamaniem do jej rachunku bankowego wykonując 7 transakcji w systemie zbliżeniowym. Okazało się, że płacił kartą  za zakupy w sklepach na terenie Nowej Rudy, czym spowodował starty w wysokości 154 złotych na szkodę zgłaszającej. Funkcjonariusze w wyniku przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny  zabezpieczyli u niego utraconą kartę płatniczą. Podejrzany usłyszał  zarzuty przestępstw przywłaszczenia znalezionej karty płatniczej oraz kradzieży z włamaniem do rachunku bankowego pokrzywdzonej - oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, podinspektor Wioletta Martuszewska. 

Okazało się, że  zatrzymany w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Teraz sprawcy grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Wasze komentarze

Do pręgierza i wychłostać, a potem posypać mielonym pepperoni.
czwartek, 22.04.2021 17:43 autor: Zenon Bombalina