61-latek kierował pojazdem mając 1,3 promila alkoholu

poniedziałek, 22.11.2021 08:37 836 0

Policjanci z Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej zatrzymali mężczyznę na gorącym uczynku przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wskazało, że kierujący samochodem miał w organizmie 1,3 promila alkoholu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

- Pomimo wielu apeli policji, a także kontroli stanu trzeźwości, nadal na drogach powiatu kłodzkiego poruszają się osoby, które kierują pojazdami w stanie nietrzeźwości, powodując olbrzymie zagrożenie na drodze. Na terenie Gminy Bystrzyca Kłodzka policjanci  zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. Kierującym okazał się 61-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Po przebadaniu kierującego policjanci stwierdzili, że jest nietrzeźwy i ma on 1,3  promila alkoholu w organizmie - informuje podinspektor Wioletta Martuszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)