komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 4 lipca 2020

Odona, Malwiny

42-latek podejrzany o zabójstwo żony trafił do aresztu. Nie przyznał się do winy

środa, 27.3.2019 17:36 , odsłony: 12620
kategorie artykułu:

Sąd Rejonowy w Kłodzku wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy, 42-letniego mężczyzny podejrzanego o zabójstwo swojej żony. Kobieta była nauczycielką w miejscowej szkole. 

Do tragedii doszło 16 marca w Szczytnej. W wyniku ciosów zadanych nożem śmierć poniosła 40-letnia kobieta. Jak potwierdzają śledczy była to spokojna rodzina. 

- Maciej K. usłyszał zarzut zabójstwa swojej żony z zamiarem bezpośrednim. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Złożył obszerne wyjaśnienia jednak dla dobra postępowania nie ujawniamy ich treści ponieważ musimy to zweryfikować dowodami, jakie będą przeprowadzone w postępowaniu - mówi Tomasz Orepuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Informacja o tragicznym w skutkach zdarzeniu wpłynęła 16 marca przed godz. 20.00. 

- Jedno z małoletnich dzieci małżeństwa zawiadomiło policję, że w domu jest jakaś sprzeczka. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze znaleźli w salonie 40-letnią kobietę z ranami ciętymi szyi, twarzy oraz kończyn górnych. W domu przebywał również jej 42-letni mąż, który miał rany kłute oraz dwójka małoletnich dzieci - informował wówczas rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala jednak początkowo jego stan zdrowia nie pozwalał na wykonanie z nim czynności procesowych. Teraz 42-latek usłyszał zarzuty, a prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Kłodzku o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. W tym czasie śledczy będą m.in. weryfikować wyjaśnienia podejrzanego. Zostanie on również przebadany przez biegłych lekarzy psychiatrów. 

Jak ustalono, bezpośrednią przyczyną zgonu kobiety była rana kłuta klatki piersiowej przebijająca serce.

42-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od 8 do 15 lat, kara 25 lat lub dożywocie. 

Foto: pixabay.com

 
niedziela, 28.6.2020 12:46
3
wtorek, 23.6.2020 13:37
1
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe