komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 25 maja 2020

Grzegorza, Urbana

37-latek zaatakował nożem ratownika medycznego. Nie usłyszał jeszcze zarzutów

czwartek, 26.3.2020 17:59 , komentarze: 10 , odsłony: 4921
kategorie artykułu:

Wracamy do tematu pacjenta, który podczas transportu zaatakował ratownika medycznego zadając mu kilka ciosów nożem. Do zdarzenia doszło 25 marca ok. godz. 2.00, kiedy zespół ratownictwa medycznego z Kłodzka transportował 37-latka do oddziału psychiatrycznego zakaźnego w Bolesławcu. 

Dramatyczne sceny rozegrały się na autostradzie A4 koło Chojnowa. 37-letni pacjent z podejrzeniem koronawirusa zaatakował nożem ratownika medycznego, zadając mu kilka ciosów nożem w klatkę piersiową, po czym zbiegł z karetki. 

O zdarzeniu pisaliśmy tutaj: Pacjent z podejrzeniem koronawirusa zaatakował nożem ratownika medycznego

Ratownik odniósł wiele ran kłutych i obecnie przebywa w szpitalu w Bolesławcu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo jednak mężczyzna, ze względu na to, iż transportował osobę z podejrzeniem koronowarusa,  przebywa w izolacji. 37-letni sprawca został zatrzymany przez policję, zarzutów jednak nie usłyszał.  

- Biegli lekarze psychiatrzy, którzy zbadali sprawcę ocenili, że ze względu na chorobę psychiczną nie może on w chwili obecnej uczestniczyć w czynnościach procesowych. Niezbędne jest jego przymusowe leczenie z związku z czym mężczyzna został umieszczony na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego. Będziemy czekać aż stan zdrowia poprawi się na tyle, że będzie można z jego udziałem wykonać czynności procesowe i przedstawić mu zarzuty usiłowania zabójstwa - informuje portal Doba.pl, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy, Lidia Tkaczyszyn. 

Prokurator wykonał niezbędne czynności procesowe jednak ze względu na dobro śledztwa nie udziela szczegółowych informacji. 37-latkowi za usiłowanie zabójstwa ratownika medycznego grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, 25 lat albo dożywocie.

Na stronie zrzutka.pl ruszyła   POMOC DLA PIOTRA - poszkodowany ratownik medyczny

 

Wasze komentarze

Czy jest tutaj ratownik z Kłodzka Adam???? Jeżeli to będziesz...
piątek, 27.03.2020 18:45 autor: Zakochana
Powinni na nim testowac koronawirusa tzn.leki, szczepionki itp.
czwartek, 26.03.2020 23:00 autor: PiS&Andrzej
Może walczył z jakimś niedźwiedziem.
czwartek, 26.03.2020 20:03 autor: anonim
piątek, 22.5.2020 09:15
1
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele