36-latek stracił prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym

poniedziałek, 6.9.2021 14:04 957 1

Kierowanie samochodem z nadmierną prędkością związane jest nie tylko z ryzykiem utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim jest zagrożeniem dla życia i zdrowia kierującego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Kłodzcy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 36-letniemu kierowcy, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 55 km/h.

Policyjne statystki pokazują, że niedostosowanie prędkości to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych na naszych drogach. Dlatego też policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas służby zwracają szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszają się kierujący pojazdami.

5 września policjanci z kłodzkiej drogówki jak podczas każdej służby nadzorowali ruch na drogach powiatu kłodzkiego. W służbie  wykorzystali nieoznakowany radiowóz  z videorejestratorem oraz ręczny laserowy miernik prędkości z możliwością rejestracji obrazu. Podczas realizacji zadań  zauważyli zbyt szybko jadący samochód osobowy. Policyjny videorejestrator wskazał, że auto jechało z prędkością  105 km/h w obszarze zabudowanym, przekraczając tym samym prędkość o 55 km/h. Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 36-letni mężczyzna, który  za powyższe wykroczenie został ukarany mandatem. Kierujący utracił również prawo  jazdy na 3 miesiące.

Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego apelujemy o rozwagę i stosowanie się do ograniczeń prędkości na drodze.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

poniedziałek, 06.09.2021 19:03
Dobrze mu tak