35-latka podejrzana o zabójstwo ojca trafi na obserwację do zakładu zamkniętego

piątek, 22.10.2021 13:37 2555

Prokuratura Rejonowa w Kłodzku wystąpiła do Sądu Okręgowego w Świdnicy o dalsze przedłużenie tymczasowego aresztowania dla podejrzanej o zabójstwo ojca, 35-letniej mieszkanki Polanicy-Zdroju. Taki środek zapobiegawczy konieczny jest z uwagi na przeprowadzenie badań kobiety w oddziale zamkniętym.

Obserwacja podyktowana jest koniecznością uzyskania opinii psychiatrycznej. Biegi stanęli na stanowisku, że musi być ona poprzedzona obserwacją w zakładzie zamkniętym. Po jej przeprowadzeniu zespół będzie wydawał opinię czy kobieta w chwili popełnienia czynu była poczytalna czy też ta poczytalność była zniesiona, ograniczona - mówi Jan Sałacki z Prokuratury Rejonowej w Kłodzku. 

Do tragedii doszło 30 kwietnia br. w jednym z mieszkań w Polanicy-Zdroju. Z wyjaśnień, które złożyła zatrzymana kobieta wynikało, iż najpierw uderzyła ona ojca patelnią w głowę, później zadała mu klika ciosów nożem, a na końcu przyduszała go rękami w okolicy szyi. 

Zatrzymana 35-latka zeznała, iż od początku stycznia br. zamieszkiwała z ojcem, a w momencie zdarzenia w mieszkaniu przebywali tylko oni. Kobieta, po upływie kilkunastu godzin od dokonania zbrodni, sama zadzwoniła na policję i zgłosiła zgon 58-letniego ojca.

Podejrzana miała także wyjaśnić okoliczności, które spowodowały takie zachowanie jednak obecnie śledczy nie udzielają informacji w tym zakresie.