34-latek odpowie za posiadanie narkotyków

czwartek, 12.5.2022 13:54 1617 2

Zarzut posiadania narkotyków usłyszał 34-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych na terenie powiatu kłodzkiego. Na podstawie zebranego przez policjantów materiałów podejrzany usłyszał zarzut przestępstwa. Mężczyzna za przestępczość narkotykową odpowie przed sądem.

- Kilka dni temu funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Nowej Rudzie  zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w wyniku pracy operacyjnej ustali, że jeden z mieszkańców powiatu kłodzkiego może posiadać narkotyki. 34-latek został zatrzymany i sprawdzono jego kieszenie. Mężczyzna posiadł przy sobie woreczek z białym proszkiem. Po sprawdzeniu miejsca zamieszkania 34-latka funkcjonariusze w jego pokoju zabezpieczyli susz roślinny oraz woreczki z białym proszkiem. Wstępie przeprowadzone badanie wykazało, że zatrzymany posiadał marihuanę oraz amfetaminę. Z zabezpieczonej ilości można było przygotować blisko 80 porcji narkotyków - informuje  podinspektor Wioletta Martuszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Teraz podejrzanemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

piątek, 13.05.2022 16:55
Nie pisać ile grozi tylko zamykać na tyle co grozi!
pleban piątek, 13.05.2022 08:52
zalegalizowac marihuane i po sprawie...