30-latek jechał 106 km/h przez teren zabudowany i stracił prawo jazdy

czwartek, 4.8.2022 14:43 365 0

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy ujawnili kierującego samochodem osobowym, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 56 km/h i tym samym stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Na terenie powiatu kłodzkiego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy zatrzymali kierującego samochodem osobowym. Powodem  kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym przez 30-letniego mężczyznę, który kierował autem. Mężczyzna jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 106 km/h . Związku z przekroczeniem  dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h , kierujący utracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał  10 punktów karnych oraz został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych.

Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy.

KPP Kłodzko

Dodaj komentarz

Komentarze (0)