3,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu! To efekt kontroli 55-letniego kierowcy. Na co liczą pijacy? Na wyrok?

wtorek, 19.3.2024 14:28 1864 1

55-letni mężczyzna pomimo spożycia morza wódki zdecydował się na kierowanie samochodem. Na szczęście został szybko zatrzymany przez policję. Usłyszał już zarzuty.

Do tej skandalicznej sytuacji doszło w poniedziałek, 18 marca. Po przebadaniu kierującego policjanci stwierdzili, że jest nietrzeźwy i ma 3,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że nie ma też prawa jazdy.

Policjanci uniemożliwili mu dalsza jazdę, a podejrzany usłyszał zarzuty przestępstwa. Czekają go surowe konsekwencje karne i finansowe
. Czy to da do myślenia osobom, które pomimo wielu apeli, a także kontroli trzeźwości, nadal jeżdżą po drogach powiatu kłodzkiego „na gazie”?

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, 5 tys. złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

– Nietrzeźwi kierujący stanowią ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym – kolejny raz zwraca uwagę podinspektor Wioletta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. Nie dajmy pijakom siadać za kierownicą! [-]

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

niedziela, 24.03.2024 17:02
Napiszcie kiedyś ile dostał za ten czyn? I dlaczego znowu...