27-latka z podkarpackiego zatrzymana w jednym z kłodzkich hoteli. Grozi jej 12 lat więzienia. Przez Internet

piątek, 9.2.2024 13:14 5241 3

Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniej kobiecie, która oszukiwała przy sprzedaży przez Internet. Na jednym ze znanych portali społecznościowych oferowała towary, których nie posiadała, ale pieniądze za nie brała

Przestępczy proceder trwał od 2023 roku. We wszystkich przypadkach działanie 27-latki było podobne. Na portalach społecznościowych zamieszczała ogłoszenia dotyczące sprzedaży odzieży dziecięcej w atrakcyjnej cenie. Potem kontaktując się poprzez komunikatory społecznościowe, tym samym celowo pomijając oficjalne kanały komunikacyjne portalów sprzedażowych, uzgadniała warunki.

Oszustka wyłudzała kod BLIK, a później w bankomatach wypłacała nie swoje pieniądze. W niektórych przypadkach prosiła klientów o przelew pieniędzy na telefon lub na rachunki bankowe, które wykorzystywała do celów przestępczych. Za każdym razem po przelaniu pieniędzy na wskazane konto, kontakt z nią się urywał, a kupujący nie otrzymywali swojego towaru. Oszukani tracili od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Intensywne działania Policjantów Wydziału do spraw Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku pozwoliły ustalić tożsamość podejrzanej. Okazała się nią 27-letnia mieszkanka województwa podkarpackiego, która przyjechała kontynuować swój proceder przestępczy na terenie powiatu kłodzkiego. Kobieta zatrzymana została w jednym z hoteli na terenie Kłodzka.

Policjanci po zebraniu materiału dowodowego przedstawili jej zarzuty popełnienia oszustw. Okazało się, że kobieta nabrała wiele osób z terenu województwa dolnośląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Sprawa nadal jest rozwojowa, policjanci ustalają kolejne osoby, które zostały oszukane przez podejrzaną. Gdyby nie nasza naiwność, policjanci nie mieliby roboty, którą tak dobrze teraz wykonali.

Funkcjonariusze wiedzą, że 27-latka w czerwcu ubiegłego roku opuściła zakład karny, gdzie odbywała karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Teraz odpowiadać więc będzie w warunkach powrotu do przestępstwa. Za „recydywę” podejrzanej grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności. [-]

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Klawisz piątek, 09.02.2024 15:21
Nie zamykać utylizowac.
JAr piątek, 09.02.2024 14:59
DOŻYWOCIE, BEZ PRAWA WARUNKOWEGO WCZEŚNIEJSZEGO ZWOLNIENIA, JAKO PREWENCJA OGÓLNA...
piątek, 09.02.2024 14:24
Karać surowo I jeszcze raz Karać surowo !