26-latek nieposiadający uprawnień kierował samochodem niedopuszczonym do ruchu

piątek, 28.1.2022 13:22 1938 2

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku podczas codziennej służby wykonują szereg czynności, których głównym zadaniem jest minimalizowanie ilości zdarzeń drogowych i eliminowanie przypadków łamania przepisów przez uczestników ruchu drogowego w tym również kierowców, którzy kierują pojazdami bez wymaganych uprawnień.

- Wczoraj na terenie Gminy Kłodzko  policjanci  zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy. Podczas kontroli 26-letni kierujący powiedział, że nie ma   prawa jazdy. Funkcjonariusze sprawdzili w bazie danych i okazało się, że mężczyzna nie posiada wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż nigdy ich nie uzyskał. Ponadto okazało się, że samochód , którym kierował nie posiadał aktualnych badań technicznych od lipca 2020 roku. Funkcjonariusze po sprawdzeniu stwierdzili, że  w ubiegłym roku, dowód rejestracyjnych tego pojazdu został zatrzymany z powodu braku badań technicznych - oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, podinspektor Wioletta Martuszewska. - Należy przypomnieć, że w przypadku zatrzymania do kontroli drogowej na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, kierującego pojazdem mechanicznym, który nigdy nie posiadał uprawnień, policjanci nie wystawią mandatu karnego, a sporządzą dokumentację i skierują sprawę ją do sądu.

Teraz 26-latek za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień odpowie przed sądem, na mężczyznę może zostać nałożona grzywna nawet do 30 tysięcy złotych.

 

 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Pozdrawiam kudowianin piątek, 28.01.2022 22:11
Te minimalizowanie to o c,,,,,j rozbić jak powinii kontrolować swój...
kudowianin piątek, 28.01.2022 22:43
co ty pitolisz człowieku ? Masz udar ?