komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 7 marca 2021

Tomasza, Perpetuy

26. Festiwal ZDERZENIE Teatrów

czwartek, 15.10.2020 18:25 , komentarze: 0 , odsłony: 2263
kategorie artykułu:

Teatr musi grać! Pod tym hasłem zapraszamy na 26. Festiwal ZDERZENIE Teatrów. Po ubiegłorocznej, jubileuszowej edycji, kolejna odsłona stanowić będzie powrót do korzeni kłodzkich Zderzeń, czyli do prezentacji monodramów i małych form scenicznych.

Obok spektakli nowych, w programie znalazło się kilka przedstawień, które miały swoje premiery przed wielu laty, ale ze względu na przeciwności losu nie mogły być pokazane w Kłodzku wcześniej. Monodramy i małe formy to teatr oparty przede wszystkim na grze aktorskiej, stąd obecność tak cenionych wykonawców jak Jan Peszek, Joanna Szczepkowska, Szymon Majewski, Rafał Rutkowski, czy Paweł Pabisiak, których kreacje cieszą się zarówno uznaniem publiczności jak i laurami na wielu festiwalach.

Prezentowanym spektaklom towarzyszyć będą tradycyjnie dyskusje z udziałem publiczności, twórców i krytyków oraz wystawa "30 Lat Kłodzkich Zderzeń", wszak to właśnie w 1990 roku, po kolejnych sukcesach monodramów kłodzkiego Teatru KO-KU wraz ze śp. Marianem Półtoranosem - obecnym patronem imprezy - stworzyliśmy koncepcję realizowania własnego przeglądu, ucieleśnioną rok później jako Festiwal-Festiwali Teatrów Jednoosobowych. Z tej okazji dziękuję władzom Miasta i Powiatu Kłodzkiego, sponsorom, wiernej publiczności i wszystkim, którzy współtworzyli Zderzenia wspierając nas przez lata oraz moim obecnym współpracownikom, z którymi realizuję to wydarzenie po reaktywacji w roku 2016. To Wy sprawiacie, że teatr może trwać, że teatr musi grać…

Marek Mazurkiewicz dyrektor Festiwalu

Bilety: 30-55 złKasa KOK tel. 605 903 124 oraz na www.biletyna.pl
Sprzedaż biletów w Galerii Sztuki pARTer od 16 października 2020 (od godz. 12.00)

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele