240 kontroli, 52 mandaty, 10 kolizji - policja podsumowała długi weekend na drogach powiatu

wtorek, 8.6.2021 10:04 1165 0

Główne zadania funkcjonariuszy ruchu drogowego kłodzkiej komendy to zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom dróg. Podczas codziennej służby policjanci wykonują szereg czynności, których głównym zadaniem jest minimalizowanie ilości zdarzeń drogowych i eliminowanie przypadków łamania przepisów przez wszystkich uczestników ruchu drogowego.

fot. ilustracyjne

 

Podczas ubiegłego weekendu na terenie naszego powiatu funkcjonariusze kłodzkiej drogówki przeprowadzili 169 kontroli drogowych. Przeprowadzili 240 kontroli stanu trzeźwości kierujących pojazdami. Ponadto nałożyli 52 mandaty karne za ujawnione wykroczenia. Podczas ubiegłego weekendu  na terenie naszego powiatu zaistniało10 kolizji drogowych.

Policjanci przypominają, że prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na drogach. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze apelują o ostrożna jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Dodaj komentarz

Komentarze (0)