komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 25 października 2020

Darii, Wilhelminy

24. Festiwal Górski w Lądku-Zdroju rusza już jutro!

środa, 18.9.2019 18:58 , komentarze: 0 , odsłony: 1726
kategorie artykułu:

Już jutro rusza najważniejsza impreza górskiego świata! Integracja środowiska górskiego w niepowtarzalnej atmosferze lądeckiego festiwalu potrwa do 22 września. 

Od 19 września niewielkie miasteczko uzdrowiskowe zamieni się w stolicę ludzi gór. 24 edycja festiwalu, który jest uważany za największe tego typu wydarzenie w Europie, to doskonała okazja do integracji środowiska górskiego. Festiwal im. Andrzeja Zawady to spotkania z najwybitniejszymi postaciami alpinistyki ze świata m.in. Conrad Anker, Aleš Česen,Catherine Destivelle, Dmitry Golovczenko, Paul Guschlbauer, Leo Houlding, Chris Jewell, John Roskelley, Alex Txikon, Cedar Wright i czołowymi polskimi himalaistami - wśród nich Krzysztof Wielicki, Adam Bielecki, Denis Urubko, Dariusz Załuski, Leszek Cichy czy Anna Czerwińska.

Osią, wokół której rozgrywa się festiwal, jest konkurs filmowy, czyli 1009 minut filmów konkursowych i 424 minuty filmów pozakonkursowych. Podczas festiwalu odbędzie się 14 premier, w tym 1 premiera światowa, 1 premiera europejska i 12 polskich premierowych pokazów najlepszych filmów o eksploracji gór. Odbędzie się też 12 spotkań z twórcami i bohaterami filmów.

Imponująco prezentuje się też program Festiwalu Literatury Górskiej - wśród blisko 40 książek wyłoniona zostanie Górska Książka Roku, a podczas 11 spotkań autorskich swoimi przemyśleniami podzielą się ich twórcy. W duchu budowania społeczności czytelników, organizatorzy zachęcają do dzielenia się swoimi książkami. Ideą pierwszego w historii festiwalu Książkobrania jest wymiana książek - każdy chętny może wymienić swoją książkę na inną, przyniesioną przez drugiego uczestnika lekturę. 

Na największym outdoor expo w Polsce zaprezentuje się 60 wystawców, a w Wielkim Namiocie przez 4 dni potrwa impreza masowa.
 
Harmonogram wszystkich festiwalowych wydarzeń dostępny jest w aplikacji na system iOS i Androida

Ważnym elementem tegorocznej edycji 24. Festiwalu Górskiego jest ekologia. Dbałość o środowisko naturalne przejawia się w różnych elementach organizacji tej imprezy. W tym roku organizatorzy zrezygnowali z plastiku - napoje sprzedawane będą w wielorazowych kubkach NickNack, a jedzenie będzie można kupić do własnego naczynia wielorazowego. Dla tych, którzy nie przywiozą ich ze sobą, przygotowano specjalną ofertę w festiwalowym sklepiku. Co więcej, podczas festiwalu uczestnicy będą mieć dostęp do 16 outdoorowych stanowisk do zmywania naczyń, co stanowi absolutny fenomen wśród plenerowych imprez w Polsce. 

Szczegółowy program warsztatów jest dostępny na stronie.

Festiwal Filmów Górskich jest dofinansowywany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
Festiwal Literatury Górskiej jest dofinansowywany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz współorganizowany przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. 

Polish Mountain Festiwal jest dofinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Dyplomacja Publiczna 2019”.

Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady to największe i jednocześnie cieszące się największym uznaniem wydarzenie dla ludzi gór i miłośników wspinaczki w Polsce. Festiwal jest organizowany od 1995 roku w Lądku-Zdroju i tradycyjnie przypada na przedostatni tydzień września. Trzydniowe wydarzenie niezmiennie inspiruje, motywuje i zaszczepia pasję do życia w duchu gór. Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 19-22.września.Więcej informacji na temat programu Festiwalu znajdują się na oficjalnej stronie organizatora: http://www.festiwalgorski.pl

 

Wasze komentarze

piątek, 23.10.2020 12:48
piątek, 23.10.2020 12:39
środa, 21.10.2020 13:11
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK