23-letnie bliźniaczki Katarzyna i Anna Węgrzyn zdobyły 5 medali Mistrzostw Polski. Suberbohaterką została ta... młodsza!

niedziela, 24.3.2024 22:04 1344 1

Katarzyna Węgrzyn po raz trzeci z rzędu została mistrzynią Polski w grze pojedynczej kobiet w tenisie stołowym! Jakżeby miało być inaczej, skoro organizatorzy 92. Indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym umieścili ją na plakacie imprezy? Pani Katarzyna w gdańskim Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w miniony weekend, 22-24 marca, była wszędzie. Po kątach nie kryła się też Anna Węgrzyn.

Bliźniaczki z naszych Trzebieszowic, Anna i Katarzyna, jadą na igrzyska w Paryżu [pisaliśmy o tym TUTAJ], ale wcześniej z Gdańska przywiozły kolejne medale. Absolutną gwiazdą była Katarzyna, która w półfinale gry pojedynczej kobiet pokonała swoją starszą o 5 minut siostrę, a potem sięgnęła po złoto. Annie pozostał brązowy medal. W grze podwójnej kobiet siostry uległy w finale i dostały „tylko” po srebrze.

To rozstrzygnięcia było małą sensacją, bo po wygranych w dwóch poprzednich edycjach Mistrzostw Polski w deblu, tym razem siostry Węgrzyn musiały uznać wyższość rywalek. Katarzyna swoje konto wzbogaciła jednak jeszcze o srebrny medal w grze mieszanej, czyli mikście. Nasze ulubienice zaczynały w MLKS UKS Śnieżnik Stronie Śląskie/Lądek-Zdrój, a teraz reprezentują KU AZS UE Wrocław. [kot]

Zdjęcia: B.Pasek/Polski Związek Tenisa Stołowego.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

pan Li wtorek, 26.03.2024 10:02
Gratulacje dla Dziewczyn. Brawo dla Szanownych Rodziców. Dużo Zdrowia i wytrwałości !!!