20 lat Polski w Unii Europejskiej na rynku w Radkowie. W rolach głównych – jak zwykle! – bardzo młodzi strażacy [FOTO]

środa, 1.5.2024 16:38 1248 4

Może coś przeoczyliśmy, ale chyba jedynym miejscem na ziemi kłodzkiej, gdzie 1 maja świętowano 20 lat Polski w Unii Europejskiej, był Radków. Tu, na rynku, tradycyjny Majowy Piknik Rodzinny odbywa się pod hasłami i flagami europejskimi i polskimi. Jeszcze zdążycie! A od godz. 17:00 możecie tam bawić się na dwóch koncertach.

Przed radkowskim ratuszem główne role odgrywają druhny i druhowie z OSP. Ci z Wambierzyc przygotowali smakowitą lemoniadę [choć obok czeka też i inny trunek...] i bigos, który reklamowany jest tak wielkim banerem, że znajdziecie go bez trudu. Na nas tradycyjnie wielkie wrażenie wywołują bardzo młodzi strażacy z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej ze Ścinawki Średniej pod wodzą Katarzyny Trybus.

To prawdziwy fenomen! Druhna Katarzyna powiedziała nam, że związanych z tamtejszą OSP młodzików jest 24 i właśnie formuje się kolejna drużyna. Jak to wartościowa forma wychowania nie musimy chyba nikogo przekonywać. Od najmłodszych lat młodzi strażacy wiedzą, że liczą się nie tylko oni i trzeba ze sobą współpracować. A pierwsza pomoc? Jej zasady znają lepiej, niż „starzy”.

Zobaczcie tylko, jak młodzi podbili ratowników z Sudeckiej Grupy GOPR czy funkcjonariuszy ze Straży Granicznej. Oprócz takich atrakcji organizatorzy zapewnili warsztaty plastyczne dla dzieci, słodkie ciasto, lody, watę cukrową, piwo, pyszne jedzenie, kiermasz książek, rękodzieła, obrazów, zabawek itd. A na deser dwa koncerty: zespołu Karma z GCKSiT w Radkowie oraz Silver Heads 18 z Wałbrzycha. [kot]

PS Zobaczcie klip zespołu Karma nakręcony na ziemi kłodzkiej i posłuchajcie, jak grają muzycy z Radkowa. Może Wam się spodoba?

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

Polak czwartek, 02.05.2024 11:17
A co konkretnie świętują brak niepodległości i że sami o...
realne spojrzenie czwartek, 02.05.2024 08:37
Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że jako powiat to chyba...
Koniec z PiS środa, 01.05.2024 19:03
Rocznice wstąpienia Polski do UNI najlepiej świętować bez PiS i...
6 chudych lat środa, 01.05.2024 19:43
O dwadzieścia lat za długo.