2,5 tys. złotych za jazdę hulajnogą elektryczną po pijaku. 37-latek złapany na gorącym uczynku w biały dzień

piątek, 23.2.2024 13:03 815 0

Była dopiero 15:30, a zachowanie mężczyzny na ulicach Nowej Rudy świadczyło, że może się on znajdować w stanie po spożyciu alkoholu. Policjanci z kłodzkiej drogówki zatrzymali zatem kierującego hulajnogą elektryczną. 37-letni mężczyzna miał... 1,9 promila alkoholu w organizmie.

Policja przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu hulajnogą elektryczną przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu, minimalna kwota mandatu jaką może nałożyć policjant wynosi 2,5 tys. zł. Tyle dostał gagatek z Nowej Rudy.

Dodatkowo za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Sąd obligatoryjnie orzeka eż zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Apelujemy zarówno do kierowców, jak i do postronnych osób, którzy widzą, że osoba nietrzeźwa kieruje pojazdem lub próbuje wsiąść za kierownicę, aby uniemożliwić jej to i powiadomić służby. Nie reagując na naganne zachowanie, dajemy przyzwolenie nietrzeźwym na kierowanie pojazdami, co w konsekwencji może doprowadzić do tragedii. [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)