19-latek zatrzymany na gorącym uczynku kierowania w stanie nietrzeźwości

środa, 26.1.2022 09:33 1317 0

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy zatrzymali mężczyznę na gorącym uczynku przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wskazało, że kierujący samochodem miał w organizmie 1,9 promila alkoholu. Młodemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy i uniemożliwiono kontynuowanie jazdy. Teraz kierujący za swoje postępowanie odpowie karnie.

Pomimo wielu apeli policji, a także kontroli stanu trzeźwości, nadal na drogach powiatu kłodzkiego poruszają się osoby, które kierują pojazdami w stanie nietrzeźwości, powodując olbrzymie zagrożenie na drodze. Na terenie gminy Bystrzyca Kłodzka   policjanci  zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. Kierującym okazał się 19-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Po przebadaniu kierującego policjanci stwierdzili, że jest nietrzeźwy i ma 1,97 promila alkoholu w organizmie.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o przestrzeganie przepisów i ostrożną jazdę. Policjanci przypominają, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla nietrzeźwych kierowców i piratów drogowych. Przypominamy, każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo!

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)