17-letni Jonasz Lewandowski z Ołdrzychowic Kłodzkich z brązowym medalem lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Polski U18!

poniedziałek, 13.2.2023 11:49 4658 2

Jonasz Lewandowski z Klubu Lekkoatletycznego „Ziemia Kłodzka” zajął 3. miejsce w trójskoku na rozegranych 12 lutego w Rzeszowie Halowych Mistrzostwach Polski U18. Klub chwali się, że medal ten to sukces, jakiego żaden klub z gminy nie osiągnął od „bardzo, bardzo dawna w sporcie olimpijskim”.

Na stronie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki możemy przeczytać, że  konkurs stał na wysokim poziomie. Aż trzynastu z szesnastu uczestników, w tym Jonasz, który osiągnął 13,76 m – poprawiali rekordy życiowe. Trenerem naszej gwiazdy jest Michał Woś.

Jonasz Lewandowski [rocznik 2006] to wszechstronnie utalentowany uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku, absolwent Szkoły Podstawowej im. Gen. Władysława Sikorskiego w Ołdrzychowicach Kłodzkich.

Od dziecka związany jest z Klubem Lekkoatletycznym „Ziemia Kłodzka” [klub powstał w 2014 roku] i nie ma chyba tam dyscypliny, której by nie uprawiał  nie odnosił w niej sukcesów. Tylko w tym roku poprawił swoje rekordy życiowe nie tylko w trójskoku, ale i w skoku w dal i begach na 60 m i 60 m przez płotki.

Nie tylko sport go jednak zajmuje. We wrześniu 2022 roku został objęty programem stypendialnym powiatu kłodzkiego „Discipulus Exemplorum” dla szczególnie uzdolnionych uczniów. W grudniu otrzymał stypendium im. Grzegorza Ciechowskiego Gminy Kłodzko. Jest też aktywny w Młodzieżowej Radzie Gminy Kłodzko. Pucharów, medali, dyplomów ma już bez liku...

Przy okazji jego ostatniego sukcesu doszło do interesującej wymiany zdań między klubem a Zbigniewem Turem, wójtem gminy Kłodzko.

„Chyba udowodniliśmy po raz kolejny, że warto inwestować w lekką atletykę (…), a dotacja w tym roku została nam zmniejszona jako jedynemu klubowi w gminie…” – czytamy na profilu w mediach społecznościowych Klubu Lekkoatletycznego „Ziemia Kłodzka”.

Wójt nie pozostał dłużny i napisał: „Skoro to jest Klub Lekkoatletyczny Ziemi Kłodzkiej i skupia zawodników nie tylko z Gminy Kłodzko, to proszę powiedzieć, które gminy udzieliły większej dotacji, o ile w ogóle udzieliły dotacji” .

Riposta klubu była taka: „Klub utożsamia się z gminą wiejską Kłodzko, ma siedzibę w Ołdrzychowicach Kłodzkich. (…) Dziękujemy za to, co mamy, ale byłoby nam zdecydowanie łatwiej, gdybyśmy mieli zapewnione przynajmniej minimum niezbędne do przetrwania”.

Bez złudzeń. Z budżetu gminy trudno oczekiwać więcej. Może znajdą się jednak sponsorzy, którzy chcieliby wesprzeć tak zdolnych sportowców, jak Jonasz Lewandowski oraz jego klubowe koleżanki i koledzy? [kot]

Zdjęcia: profil na fb Klubu Lekkoatletycznego „Ziemia Kłodzka” i doba.pl

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Ja poniedziałek, 13.02.2023 21:38
Nawet artykuł o sukcesie młodego sportowca jest powodem wypisywania kocopałów...
obserwator wtorek, 14.02.2023 10:48
Tylko jedna osoba na tym portalu używa słowa "kocopały" i...