[AKTUALIZACJA] 14-latka ugodzona dwukrotnie nożem przez matkę! Kłodzki sąd wobec podejrzanej zastosował areszt

środa, 6.12.2023 15:01 11450 2

Do tego wstrząsającego zdarzenia doszło w Kłodzku we wtorek, 5 grudnia, około 3:00 w nocy. 14-letnia dziewczyna została ugodzona nożem. Jak powiedział nam 6 grudnia prokurator Maciej Leszczyński z Prokuratury Rejowej w Kłodzku, jej życiu i zdrowiu nic nie zagraża. AKTUALIZACJA: Sąd Rejonowy w Kłodzku przychylił się 7 grudnia do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanej areszt na 3 miesiące.

14-latka ma dwie rany kłute w klatce piersiowej, po prawej stronie, w pobliżu obojczyka. Została ugodzona podczas snu. Sprawczynią miała być jej matka, Edyta Sz., która – o czym poinformował nas prokurator Leszczyński – zaraz po tym usiłowała sama się okaleczyć.

Edyta Sz. nadal przebywa na obserwacji psychiatrycznej w kłodzkim ZOZ. Mimo że jej stan psychiczny uniemożliwia na razie udział w prowadzonych przez prokuraturę czynnościach procesowych, występuje już w charakterze podejrzanej, a zarzuty mają jej zostać postawione w ciągu 7 dni od ustania tej przeszkody.

To nowe rozwiązanie w procedurze karnej, które obowiązuje od 1 października, na co zwrócił nam uwagę prokurator Leszczyński. Potencjalny sprawca, mimo że formalnie nie postawiono mu jeszcze zarzutów, może mieć status podejrzanego i podlegać aresztowi. [kot]

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Równość płci czwartek, 07.12.2023 12:20
A nie było tam jakiegoś mężczyzny żeby można było na...
Bliski środa, 20.12.2023 08:00
Mezczyzna był w pracy. Nie przesłuchano jeszcze kobiety i nie...