14. Cyklo Glacensis

poniedziałek, 18.5.2015 12:58 4102 0

14. polsko-czeski rajd rowerowy wystartował 15 maja 2015 r. spod starostwa powiatowego w Kłodzku. W tym roku słoneczna, ale rześka pogoda sprzyjała rowerzystom, którzy pod wodzą Andrzeja Krawca (pracownika kłodzkiego Starostwa), wyruszyli na liczący ok. 70 km szlak do Dolnej Morawy w Czechach. Członkowie Zarządu Powiatu: starosta Maciej Awiżeń, wicestarosta Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk oraz Piotr Marchewka - etatowy członek Zarządu życzyli rowerzystom powodzenia na szlaku i dobrej zabawy.

Po drodze ekipa z Kłodzka spotkała się z cyklistami z innych miejscowości z powiatu kłodzkiego (Nowej Rudy, Polanicy-Zdroju, Bystrzycy Kłodzkiej, Lądka-Zdroju i Stronia Śląskiego), a na mecie rajdu z rowerzystami z 8 miast czeskich.  W rajdzie uczestniczyli także miłośnicy dwóch kółek z Wrocławia i Katowic.  W sumie w tegorocznym Cyklo Glacensis wzięło udział ok. 90 rowerzystów z Polski (w tym liczna ekipa ze Starostwa Powiatowego w Kłodzku) i 150 z Czech.

Na mecie w Dolnej Morawie cykliści mogli wziąć udział w sportowych grach i zabawach. W rajdowych uroczystościach wzięli udział Martin Netolický, hejtman Kraju Pardubickiego, burmistrzowie miast czeskich, a także Tomasz Korczak, burmistrz Międzylesia. Wieczór rowerzyści spędzili na wesołej zabawie przy muzyce country.

http://powiat.klodzko.pl/

Dodaj komentarz

Komentarze (0)