13-latek wypadł z okna w DPS-ie w Ludwikowicach Kłodzkich. Prokuratura wszczęła śledztwo

czwartek, 7.10.2021 12:27 1123

Prokuratura Rejonowa w Kłodzku prowadzi śledztwo w sprawie wypadku, do którego doszło 4 października w Domu Pomocy Społecznej w Ludwikowicach Kłodzkich. 13-latek z nieustalonych przyczyn wypadł z okna na drugim piętrze, a w wyniku zdarzenia doznał ciężkich obrażeń ciała. 

- Wszczęliśmy w tej sprawie śledztwo w kierunku narażenia małoletniego na niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Chłopiec doznał ciężkich obrażeń ciała, a postępowanie ma na celu ustalenie okoliczności tego zdarzenia. Będziemy sprawdzać czy budynek był odpowiednio zabezpieczony oraz czy opieka nad dziećmi była prawidłowo sprawowana - mówi Jan Sałacki z Prokuratury Rejonowej w Kłodzku.

13-latek wypadł z okna z wysokości ok. 7 metrów. Do zdarzenia doszło 4 października ok. godz. 14.15. Na miejsce wezwany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Chłopca z obrażeniami ciała przetransportowano do szpitala we Wrocławiu. 

W Domu Pomocy Społecznej w Ludwikowicach Kłodzkich przebywają dzieci z orzeczeniem o upośledzeniu w stopniu umiarkowanym, znacznym, głębokim i z sprzężonymi niepełnosprawnościami. Schorzenia współistniejące to dysfunkcje narządu ruchu, choroby układu krążenia, epilepsja, porażenie mózgowe, autyzm, zespół Downa, fenyloketonuria, mukopolisacharydoza i inne.