komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 20 września 2019

Filipiny, Eustachego

11-letni Sebastian walczy o życie i potrzebuje krwi!

piątek, 16.8.2019 11:36 , komentarze: 3 , odsłony: 3399
kategorie artykułu:

11-letni Sebastian po wyczerpującą walce z nowotworem kręgosłupa przyjechał wraz z rodziną na wakacje do Polski, do Świdnicy. To miał być wymarzony, czas pełen zabawy. Niestety, chłopiec trafił do szpitala, gdzie obecnie przebywa w śpiączce. By lekarze mogli uratować mu życie, niezbędne są transfuzje krwi, a tej ze względu na okres urlopowy, brakuje.

- 24 czerwca tego roku wszystko było dobrze. Lekarz prowadzący wręcz kazał nam jechać na wakacje, po roku życia w szpitalu i po tym co syn przeszedł... Więc przyleciał na wymarzone wakacje. Niestety niedługo stan synka zaczął gwałtownie się pogarszać. Na jego nogach pojawiły się ogromne siniaki, mówił, że jest bardzo zmęczony a w następnej fazie zaczął pluć krwią... To wszystko w ciągu jednej doby... Po szybkim przybyciu do szpitala wstępne badania i diagnoza...BIAŁACZKA - opisują bliscy chłopca.

Zaczęła się dramatyczna walka o życie 11-latka.

Sebastian został natychmiast przetransportowany na oddział onkologi i hematologi dziecięcej w Poznaniu.Nowotwór okazał się bardzo agresywny i w ciągu zaledwie nocy komórki rakowe podwoiły swoją objętość. Już przed wynikami badań podano mu wstępną chemię, jednak organizm nie reagował a jego stan się pogarszał. Lekarze zdecydowali podać ostrą chemię, aby ratować jego życie. Ta natomiast spowodowała, że narządy wewnętrzne przestały działać. Sebastianek leży teraz w śpiączce farmakologicznej na oddziale intensywnej terapii, gdzie lekarze walczą o jego życie. Bardzo ważna w tej chorobie jest krew. Niestety przez okres wakacyjny jej brakuje.. Każdego dnia Sebastian ma przetaczane od 2 do 4 worków krwi. I nie mówimy tu tylko o Sebastianie, bo potrzebujących dzieci jest dużo więcej - apeluje mama chłopca. - Szpitale wymieniają miedzy sobą krew, więc przy oddaniu prosimy wziąć karteczkę i dopisać, że to dla Sebastian Ugryn, który leży w szpitalu klinicznym im.Karola Jonschera w Poznaniu - dodaje.

Krew można oddać  codziennie w RCKiK w Wałbrzychu oraz:

- w sobotę 17 sierpnia podczas Moto Serca w Bardzie od 11

- w poniedziałek 19 sierpnia z NZOZ Kłodzko od 7.30

- w czwartek 22 sierpnia w Świdnicy (pod stacją Świdnica Miasto) od godz.9

W imieniu rodziny chłopca, za okazaną pomoc, serdecznie dziękujemy! 

 

Wasze komentarze

Jaka to grupa krwi?
niedziela, 18.08.2019 22:24 autor: Pytanie
Jaka grupa krwi jest potrzebna dla chłopca?
piątek, 16.08.2019 13:04 autor:
Idz oddaj oni sobie zamienią
wtorek, 20.08.2019 16:54 autor: tym
dzisiaj, 12 godz temu
czwartek, 19.9.2019 15:13
22
środa, 18.9.2019 22:14
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK