10. Rajd Stroński za nami [Foto]

piątek, 20.8.2021 12:12 2499 0

W dniach 13-15 sierpnia 2021r., w Górach Bialskich, Masywie Śnieżnika oraz w Krowiarkach odbył się 10. jubileuszowy Rajd Stroński. Rajd został objęty honorowym patronatem przez Burmistrza Stronia Śląskiego, Dariusza Chromca.

Jak co roku na uczestników Rajdu czekały dwa warianty tras, rowerowa oraz piesza, przygotowane przez przewodników sudeckich Pawła Dywańskiego, który poprowadził grupę rowerową oraz Roberta Sadko, który prowadził grupę pieszą. Start na trasy następował z Kamienicy z Browaru Kamienica, w wycieczkach pieszych uczestniczyło około 25 osób w rowerowych około 45, głównie mieszkańców Gmin Stronie Śląskie, Lądek-Zdrój oraz turystów z Krakowa, Opola, Wrocławia, Gdańska, Szczytnej i Poznania.

Na trasach dopisywały humory i piękna słoneczna pogoda, obyło się bez poważniejszych wypadków i awarii. Na zakończenie rajdu uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody o charakterze turystycznym.
Był także posiłek, pyszna zupa, grill, tradycyjnie smalec, chleb, ogórki, dostarczony przez Restaurację Puchaczówka. Była też okazja do wymiany wrażeń, opinii i podtrzymania znajomości. Do zobaczenia za rok na trasach kolejnego Rajdu.

 

Organizatorami wydarzenia byli: Fundusz Lokalny Masywu Śnieżnika i Strońska Grupa Rowerowa, partnerami Urząd Miejski w Stroniu Śląskim, CETiK oraz Restauracja Puchaczówka.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)