0,54 promila alkoholu „za kółkiem” i możliwa kara: 5 lat więzienia. 40-latek z Nowej Rudy to jednak specjalny gagatek...

wtorek, 29.11.2022 14:19 1323 0

Policjanci z Nowej Rudy zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Wpadł, mając 0,54 promila alkoholu. Okazało się też, że zatrzymany 40-latek ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Mimo licznych apeli kierowanych do kierowców o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg. Przykładem niech będzie był 40-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który 28 listopada w Nowej Rudzie kierował samochodem osobowym będąc nietrzeźwym. 

Jak się później okazało, mężczyzna naruszył również dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Tym razem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zakazu sądowego grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

W tym przypadku należy zwrócić uwagę, że w razie skazania sprawcy za przestępstwo określone w art.178a, sąd orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 10 tys. złotych.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)