komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 13 sierpnia 2020

Diany, Hipolita

"Wieczór z tańcami Świata" w Polanicy-Zdroju

środa, 7.8.2019 17:42 , komentarze: 0 , odsłony: 1315
kategorie artykułu:

Flamenco, klasyczny taniec orientalny oraz taniec brzucha w wykonaniu utalentowanych tancerek. W sobotę, 3 sierpnia w polanickiej Muszli Koncertowej  zorganizowany został "Wieczór z tańcami Świata". Podczas pokazu, którego organizatorem był Teatr Zdrojowy Centrum Kultury i Promocji wystąpiły Agata Makowska " La Rosita" oraz Anna Mendak "Samira".

 

Agata Makowska "La Rosita" wrocławska tancerka i choreografka, założycielka i od 14 lat właścicielka wrocławskiej szkoły flamenco STUDIO SUEÑOS. Zaczynała od klasycznego baletu, by później, w wieku 14 lat, zakochać się we flamenco. Od lat podróżuje do Hiszpanii studiować taniec flamenco u największych maestros oraz śledzić rozwój sztuki flamenco na hiszpańskich festiwalach. Od ponad 17 lat występuje na polskich scenach flamenco z różnymi muzykami oraz w projektach teatralnych i społecznych, a także organizuje cykliczną imprezę Karnawał Flamenco we Wrocławiu.  


Anna Mendak "Samira" wrocławska tancerka brzucha i flamenco, dyrektor artystyczna Ethnomania International Art&Dance Festival. Od ponad 25 lat, występuje na scenie w różnych projektach artystycznych jako „Samira”, dając niezliczoną ilość występów w obu uprawianych przez siebie stylach tańca. Jest jedną z prekursorek i najbardziej znanych i cenionych tancerek oraz instruktorek flamenco i tańca orientalnego w Polsce. Prowadzi kursy oraz warsztaty na zaproszenie wielu szkół tańca na terenie całego kraju oraz sędziuje w konkursach w trakcie najbardziej znaczących festiwali tańca w kraju i zagranicą. 

 

 

Wasze komentarze

piątek, 31.7.2020 09:20
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ELMECIK
ELMECIK