komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 22 lipca 2019

Marii, Magdaleny

[WIDEO] Znamy przyczynę śmierci 10-letniej Krysi. Ustalenia są wstrząsające

sobota, 15.6.2019 14:47 , komentarze: 0 , odsłony: 1199
kategorie artykułu:

Przez całą noc śledczy przeczesywali teren w poszukiwaniu śladów w miejscu gdzie znaleziono ciało 10-letniej Krysi. Po wykonanej sekcji zwłok, znana jest już przyczyna śmierci dziewczynki. 

Wiadomo, że 10-latka wyszła ze szkoły ok.godz. 13. Ostatni raz była widziana przy boisko szkolnym ok. 200 metrów od swojego domu. W akcję poszukiwawczą zaangażowali się mieszkańcy, strażacy oraz policja. Częściowo roznegliżowane zwłoki Kristiny znalezione zostały przez kobietę spacerującą z psem ok. 17.45 w lesie w okolicy Pożarzyska, czyli 6 km od Mrowin. Z oględzin wykonanych przez prokuratora wynikało, że dziewczynka została brutalnie zamordowana.

Pomimo szeroko zakrojonej akcji policji na chwilę obecną nie udało się zatrzymać mordercy. Mundurowi zaapelowali także do wszystkich kierowców, którzy w swych pojazdach posiadają rejestratory a, którzy jechali pomiędzy miejscowościami Mrowiny-Imbramowice-Pożarzysko, by zgłaszali się na policję.

14 czerwca przeprowadzono sekcję zwłok dziecka. Potwierdziły się niestety nasze informacje, które przekazywaliśmy Państwu już w czwartek. Po kilkunastu godzinach lekarze zakończyli czynności, a wstępne wyniki przedstawiono dziennikarzom podczas konferencji prasowej pod świdnicką Prokuraturą Rejonową. Ustalenia są wstrząsające.

- Przyczyną śmierci były rany kłute: w okolicy szyi  oraz klatki piersiowej. Zbrodnia miała charakter seksualny. Potwierdzona została także tożsamość dziecka. Było to zabójstwo, ze szczególnym okrucieństwem - mówi prokurator Marek Rusin.

Prokurator dla dobra śledztwa nie potwierdza, że dziś w godzinach popołudniowych został zatrzymany jakikolwiek mężczyzna. Nie potwierdza też, że pedofil z Piekar Śląskich ma jakikolwiek związek z morderstwem dziecka. Śledczy zapewniają, że nad ustaleniem sprawcy pracuje pion prokuratorski oraz sztab policjantów, a wszystkie informacje przekazywane przez mieszkańców są skrupulatnie sprawdzane.

Tymczasem jak podało Radio Zet adwokat z Świdnicy reprezentujący anonimowych darczyńców informuje, że jest 10 tys. złotych nagrody za pomoc w wskazaniu sprawcy zabójstwa.

Kristina wraz z mamą i dwoma młodszymi siostrami mieszkała w Mrowinach od niedawna. Była wzorową uczennicą, bardzo lubianą wśród kolegów i lokalnej społeczności. Uczniom oraz ich rodzicom a także bliskim dziewczynki szkoła zapewniła pomoc psychologa. 

***

W sobotę, 15 czerwca o godz. 18.00 w Kościele p.w. Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mrowinach odprawiona zostanie msza święta w intencji Ś.P. Kristiny.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 4 min temu
piątek, 19.7.2019 11:04
piątek, 19.7.2019 10:56
czwartek, 18.7.2019 16:20
czwartek, 18.7.2019 16:10
Praca na GoWork
Praca na GoWork
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ELMECIK
ELMECIK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele