komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

wtorek, 22 stycznia 2019

Anastazego, Wincentego

W poszukiwaniu skrzyżowania kultur

czwartek, 19.7.2018 10:47 , komentarze: 0 , odsłony: 287
kategorie artykułu:

Międzynarodowa wymiana młodzieży, to nie tylko świetna okazja do zwiedzania innych państw, ale także możliwość poznawania wzajemnych środowisk, warunków życia, kultur oraz tradycji. Dzięki takim wyjazdom często nawiązują się wyjątkowe więzi i przyjaźnie, które pomagają przełamywać wszelkie bariery i stereotypy.
W dniach 9-19 lipca br. młodzież z terenu Gminy Kłodzko oraz miejscowości Ivie (Białoruś), w ramach projektu „W poszukiwaniu skrzyżowania kultur” wypoczywa w malowniczej miejscowości Polanica-Zdrój. Realizacja zadania możliwa jest dzięki środkom pozyskanym z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu Kultura Dostępna. 

Działania ukierunkowane są na poszerzenie wiedzy z zakresu kultury i historii obu krajów. Celem projektu jest ułatwienie młodzieży z terenów wiejskich często zagrożonej wykluczeniem społecznym, dostępu do kultury masowej oraz integracji grupy poprzez uczestniczenie w wyjazdach do miejsc atrakcyjnych, takich jak: Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Twierdza Kłodzka, Zamek Książ w Wałbrzychu, Sztolnie Walim Obiekt Riese w Walimiu, Hydropolis – Centrum nauki i wiedzy o wodzie we Wrocławiu. Oprócz wyjazdów tematycznych młodzież uczestniczy w warsztatach integracyjnych, mających na celu wzajemne poznanie się, a także szersze poznanie odwiedzanych miejsc kultury i historii; warsztatach multikulturowych, które mają za zadanie pobudzić wyobraźnię muzyczną i teatralną uczestników projektu, zwrócić ich uwagę na piękno folkloru oraz ukazać istotne znaczenie tradycyjnych pieśni ludowych dla dziedzictwa kulturowego naszego regionu. Warsztaty zakończą się organizacją spektaklu w sali widowiskowej Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko.

źródło: OKSiRGK

 

Wasze komentarze


wczoraj, 14 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
sobota, 19.1.2019 11:28
piątek, 18.1.2019 11:35
1
piątek, 18.1.2019 11:32
piątek, 18.1.2019 09:54
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele