"Róże Kłodzkie" 2014 przyznane!

niedziela, 1.2.2015 22:32 13285 6

Znamy laureatów dorocznej edycji nagrody starosty kłodzkiego „Róża Kłodzka”. Wyróżnieniem uhonorowane zostały osoby, instytucje oraz organizacje, które w minionym roku w szczególny sposób zasłużyły się dla społeczności naszego powiatu. Statuetki wręczone zostały podczas uroczystego Spotkania Noworocznego, które w tym roku zorganizowane zostało w Muzeum Ziemi Kłodzkiej.

W składzie kapituły konkursowej znaleźli się:

Maciej Awiżeń starosta kłodzki – przewodniczący Kapituły

Dariusz Kłonowski – przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego

Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk – wicestarosta kłodzki

Piotr Marchewka – etatowy Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego

Krzysztof Bolisęga – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy

Jacek Kubicki – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

 

W kategorii GMINA 2014 roku nominowane były: gmina Stronie Śląskie, gmina miejska Nowa Ruda oraz gmina wiejska Kłodzko. Decyzją kapituły konkursowej „Różę Kłodzką” otrzymała gmina wiejska Nowa Ruda za innowacyjne działania i inwestycje sprzyjające rozwojowi i promocji całego powiatu kłodzkiego w oparciu o potencjał mieszkańców i miasta Nowa Ruda.

W kategorii PRACODAWCA ROKU zwycięzcą został Hotel SPA Dr Irena Eris w Polanicy-Zdroju, za stworzenie w powiecie kłodzkim nowego, stabilnego i atrakcyjnego miejsca zatrudnienia oraz wyjątkowych warunków do odpoczynku i relaksu. Nominowani byli także: PTC Sp. z o.o. w Wojborzu oraz KERZEN M.i R. Orliccy s.j. w Ludwikowicach Kłodzkich.


Tytuł najlepszej INWESTYCJI minionego roku otrzymała wieża widokowa w Suszynie. Nagroda przyznana została za wzbogacenie oferty turystycznej gminy Radków i całego powiatu kłodzkiego. W tej kategorii nominowany był także Noworudzki Inkubator Technologiczny oraz System Fortyfikacji Średniowiecznych w Bystrzycy Kłodzkiej.


W kategorii WYDARZENIE LUB PRODUKT TURYSTYCZNY 2014 roku nominowani byli: Geocaching we wsi Romanowo, CAŁY KAZIO – I Festiwal Marii Czubaszek w Polanicy-Zdroju oraz Sołectwo Goworów. Kapituła przyznała dwie nagrody (ex aequo), które otrzymał CAŁY KAZIO – I Festiwal Marii Czubaszek w Polanicy-Zdroju oraz Sołectwo Goworów.

CAŁY KAZIO – I Festiwal Marii Czubaszek w Polanicy-Zdroju za wzbogacenie dużą dawką poczucia humoru i inteligentnej rozrywki oferty kulturalnej i promocyjnej uzdrowiska w powiecie kłodzkim. Sołectwo Goworów za zdobycie wyróżnienia w konkursie o Europejską Nagrodę Wsi w Vals w Szwajcarii i promowanie społeczeństwa obywatelskiego oraz piękna krajobrazu powiatu kłodzkiego.


Nominację w kategorii KULTURA otrzymali: Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie, Międzynarodowy Festiwal im. Ignaza Reimanna w Wambierzycach oraz Karolina Sierakowska-Dawidowicz i Michał Dawidowicz. Nagrodę otrzymał noworudzki Miejski Ośrodek Kultury za organizację Noworudzkich Biegunów Kultury i współtworzenie w powiecie kłodzkim artystycznej atmosfery i dobrego klimatu dla sztuki.

W kategorii SPORT nominacje otrzymali: Polskie Stowarzyszenie Haidong Gumdo, Andrzej Cyman i Eugeniusz Gruszka oraz Barbara Bromboszcz. Za medale zdobyte na Mistrzostwach Świata w Paryżu, upowszechnianie sportu i promocję powiatu kłodzkiego nagrodę otrzymało Polskie Stowarzyszenie Haidong Gumdo.


Społecznikiem Roku 2014 został Jerzy Gara za dobroć, bezinteresowność i wrażliwość oraz prowadzenie Ośrodka Rehabilitacji Jeży „Jerzy dla Jeży” w Kłodzku. Wśród nominowanych w tej kategorii znaleźli się również: Ewa Tarczewska i Łucja Zgryszka.

W kategorii Osobowość Powiatu 2014 przyznane zostały aż dwie nagrody (ex aequo). Tytuły otrzymali: poseł Monika Wielichowska oraz prof. dr hab. dr h.c. Kazimierz Kobus.Przeczytaj komentarze (6)

Komentarze (6)

xy środa, 04.02.2015 09:50
Eris i Kobus to okropna pomyłka.
poniedziałek, 02.02.2015 09:29
Eris jeszcze dobrze nie wybudowała "SPA", a juz nagrody??? możę...
wtorek, 03.02.2015 09:48
Jak tyrają przez 12h za najniższą krajową, a wymagania z...
kłodczanin poniedziałek, 02.02.2015 13:05
Dr. Iris co to za pracodawca za najniższą krajową i...
wtorek, 03.02.2015 09:32
Już o tym pisałem, ale skasowali posta :))
-kika- poniedziałek, 02.02.2015 13:19
Eris - czy stać nas na pobyt w SPA w...