komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 18 stycznia 2021

Piotra, Małgorzaty

"Mikołajkowe Nagrody Wójta" za osiągnięcia w nauce i sporcie [Foto]

środa, 2.12.2020 12:00 , komentarze: 3 , odsłony: 1767
kategorie artykułu:

Wójt gminy Kłodzko Zbigniew Tur z dyrektor Biblioteki Publicznej Mariolą Huzar, która od lat czuwa na funduszem stypendialnym dla młodzieży, wręczył „Mikołajkowe Nagrody Wójta”.

Grudzień od wielu lat w gminie Kłodzko kojarzy się z dużą i piękną uroczystością wręczania stypendiów uzdolnionej młodzieży. W tym roku takie wydarzenie musiało ustąpić miejsca skromnemu spotkaniu w Urzędzie Gminy, nie zmienia to jednak faktu, iż wciąż są u nas młodzi ludzie, którzy zasługują na wyróżnienie. 

Jednorazowe czeki w wysokości 300 zł lub 500 zł przyznane zostały ośmiu osobom. Są to: Aleksandra Wiśniewska - studentka III r. gospodarki przestrzennej na Politechnice Wrocławskiej, Paulina Kraj - studentka II r. analizy danych oraz matematyki i ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim,  Aleksandra Hytkowska, studentka I r. matematyki na UW Kornelia Hankus - studentka I r. fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu za wyniki w nauce w r. akademickim 2019/2020, a także ich młodsza koleżanka Paulina Humańczuk - uczennica kl. VII Szkoły Podstawowej im. W. St. Reymonta w Kłodzku za wyniki w nauce w r. szkolnym 2019/2020.
Natomiast trzy kolejne „Mikołajkowe Nagrody Wójta” przyznane zostały za osiągnięcia sportowe w r. szkolnym 2019/2020 i odebrali je: Karolina Margasińska - uczennica kl. I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Kłodzku, Bartosz Polak - uczeń kl. III tego samego LO i Jonasz Lewandowski – uczeń kl. VIII SP im. Gen. W. Sikorskiego w Ołdrzychowicach Kłodzkich.

 

Nie wszyscy laureaci mogli osobiście odebrać wyróżnienia, ale wszystkim tak samo gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w nauce i sporcie. 

Nie jest to koniec Funduszu Stypendialnego im. G. Ciechowskiego, tylko tak się złożyło (po raz pierwszy w historii tego programu), że żadna osoba nie spełniła wymaganego kryterium dochodowego bądź kryterium w zakresie średniej ocen na świadectwie/uczelni. Stąd tegoroczne "Mikołajkowe Nagrody Wójta", a program stypendialny był, jest i będzie.

 

Wasze komentarze

czwartek, 14.1.2021 12:31
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele