komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 20 września 2018

Filipiny, Eustachego

„Mamo, mamo, coś Ci dam!” XII edycja konkursu Moja Mama za nami!

czwartek, 24.5.2018 15:13 , komentarze: 0 , odsłony: 810
kategorie artykułu:

XII edycja, 1284 prace (997 plastycznych, 287 literackich), 6 kategorii, 36 nagrodzonych uczniów… tona uśmiechu, zabawy i pięknej muzyki w wykonaniu zespołów „Solo” i „Marzenie” z Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10 w Wałbrzychu. Tegoroczny temat konkursu nawiązywał do znanego wierszyka i brzmiał: Mamo, mamo, coś Ci dam! – napisz/namaluj, jaki prezent podarował(a)byś swojej mamie z okazji jej święta.

W poniedziałek, 21 maja, w Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej nr 10 w Wałbrzychu odbyło się uroczyste podsumowanie organizowanego już po raz XII Regionalnego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Moja Mama”.

Spośród setek nadesłanych prac plastycznych i literackich (na konkurs wpłynęło 1284 prac, 997 plastycznych oraz 287 literackich z 103 szkół) nagrodzono w sześciu kategoriach 36 uczniów szkół podstawowych oraz specjalnych z powiatów wałbrzyskiego, świdnickiego, kłodzkiego, dzierżoniowskiego oraz ząbkowickiego.

Konkurs tradycyjnie podzielono na 6 kategorii: plastyczną dla uczniów klas 0-I, plastyczną dla uczniów klas II-III, literacką i poetycką dla uczniów klas IV-VII, a także plastyczną i literacką dla uczniów szkół specjalnych.

– Chciałabym podziękować wszystkim, dzięki którym już od 12 lat Dzień Mamy świętujemy w tak wyjątkowy sposób. Ogromne brawa należą się nauczycielom wałbrzyskiej „10” za wspaniałą organizację uroczystości. Zespoły muzyczne „Solo” i „Marzenie” zafundowały nam gamę artystycznych wrażeń. Dziękuję także sponsorom, którzy od lat wspierają „Moją Mamę”: hipermarketowi Tesco, Ronal Polska, Albie Dolny Śląsk, WZWiK w Wałbrzychu, Cersanit III S.A., właścicielom sklepu Sporting w Wałbrzychu oraz świdnickiej firmie Sonel. To dzięki nim laureaci mogą cieszyć się pięknymi nagrodami. – mówi inicjatorka, pomysłodawczyni i jedna z organizatorek konkursu posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

Lista nagrodzonych:

1. kategoria, prace plastyczne, uczniowie kl. 0-1 SP:

wyróżnienie Zofia Kaptur, lat 6 Przedszkole w Dusznikach-Zdroju
wyr Hanna Małek, lat 6 Przedszkole Niepubliczne nr 2 w Wałbrzychu
wyr Zofia Przybylska, lat 6 Publiczna Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Jugowicach
III miejsce Jakub Bielan, lat 7 Samorządowe Przedszkole „Bajkowa Kraina” w Ciepłowodach
II Karol Tomaszewicz, lat 6 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 21 im. Olimpijczyków Polskich w Wałbrzychu
I Filip Drzewiecki, lat 7 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu

 

2. kategoria, prace plastyczne, uczniowie kl. 2-3 SP

wyr Miłosz Marcinkowski, lat 9 Publiczna szkoła Podstawowa nr 37 w Wałbrzychu
wyr Lena Pietruszka, lat 8 Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
wyr Laura Walentas, lat 9 Publiczna szkoła Podstawowa nr 37 w Wałbrzychu
III Alicja Czaplińska, lat 9 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Wałbrzychu
II Julia Lisztoń, lat 9 Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy
I Julia Gliwa, lat 9 Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach

 

3. kategoria, prace plastyczne, uczniowie szkół specjalnych:

wyr Tymon Michniewicz, lat 9 Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu
wyr Angelika Kaczmarek, lat 10 Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 w Wałbrzychu
wyr Kacper Nędza, lat 11 Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 w Wałbrzychu
III Piotr Stępień, lat Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna prowadzona przez Siostry Franciszkanki w Ludwikowicach Kłodzkich
II Nikola Pałka, lat 10 Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 w Wałbrzychu
I Justyna Boroch, lat 17 Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 w Wałbrzychu

 

4. kategoria, prace literackie (proza), uczniowie kl. 4-7 SP:

wyr Aleksandra Jungiewicz, lat 13 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu im. Komisji Edukacji Narodowej
wyr Sara Majchrzak, lat 10 Niepubliczna Katolicka Szkoła Podstawowa „Caritas” Diecezji Świdnickiej w Świdnicy
wyr Róża Madej, lat 14 Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Pszennie
III Anna Piotrowska, lat 12 Szkoła Podstawowa nr 3 im KEN w Dzierżoniowie
II Natalia Mrózek, lat 14 Szkoła Podstawowa w Starych Bogaczowicach
I Bartek Oreńczak, lat 10 Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Wałbrzychu

 

5. kategoria, prace literackie (poezja), uczniowie kl. 4-7 SP

wyr Michał Hercog, lat 10 Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach
wyr Andrea Wojciechowska, lat 10 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Świebodzicach
wyr Marcel Maicki, lat 11 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Jaroszowie
III Zuzanna Tomczyk, lat 9 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Wałbrzychu
II Maja Możdżeń, lat 10 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu
I Oliwier Piekarzewicz, lat 10 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. A.C Centkiewiczów w Wałbrzychu

 

6. kategoria, prace literackie (proza, poezja), uczniowie szkół specjalnych

wyr Patryk Bandyk, lat 15 Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 w Wałbrzychu
wyr Kewin Bielak,lat 14 Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 w Wałbrzychu
wyr Kamil Wićko, lat 13 Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu
III Roksana Meller, lat 16 Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 w Wałbrzychu
II Rozalia Kurpas, lat 15 Zespół Placówek Socjoterapeutycznych w Kłodzku
I Oliwia Wojtkowiak, lat 14 Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pracuj z GoWork
Pracuj z GoWork
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO