"Kowboju, witaj w Zdroju!"

wtorek, 13.12.2016 11:34 5745 0

"Kowboju, witaj w Zdroju!" to tytuł najnowszej książki dla dzieci, której akcja rozgrywa się w Polanicy-Zdroju, a jej głównym bohaterem jest kowboj Johnny Wichura. Barwnie ilustrowana, przygodowo-sensacyjna opowieść dla dzieci w wieku 4-9 lat zawiera elementy wiedzy ekologicznej i regionalnej. Autorką książki jest Agnieszka Urbańska, ilustracje wykonała Katarzyna Gawron-Miękisiak. 

Głównymi celami przyświecającymi pracy nad tym wydawnictwem były: nauka przez zabawę - książeczka zawiera bowiem elementy edukacyjne podane w inspirujący, ciekawy sposób; ekologiczna edukacja regionalna - treści zachęcające najmłodszych do penetrowania sudeckiej przyrody; oraz promocja Ziemi Kłodzkiej - jednego z najpiękniejszych zakątków naszego kraju.

W książce ujęte zostały informacje dotyczące flory i fauny naszego regionu, które były szczegółowo konsultowane z pracownikami merytorycznymi Nadleśnictwa Zdroje w Szczytnej, dzięki czemu czytelnik może zdobyć wiedzę pełną i sprawdzoną.

W najbliższym czasie książki rozesłane zostaną do wszystkich przedszkoli i szkół podstawowych, zarówno publicznych jak i niepublicznych z terenu naszego powiatu oraz do wszystkich bibliotek publicznych z powiatów kłodzkiego, ząbkowickiego, świdnickiego, dzierżoniowskiego i wałbrzyskiego.

Agnieszka Urbańska - pisarka, autorka książek dla dzieci i młodzieży mi.in Czarownica w wielkim mieście, Misja szympansa Klemensa, O krześle, które dało nogę, Wandzia Węszynos i wyjce z miasteczka. Zdobywczyni wielu nagród literackich, mieszkanka Kłodzka. 

Katarzyna Gawron - Miękisiak- absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, malarka, grafik, współpracuje na stałe z Teatrem Zdrojowym w Polanicy jako scenograf i autorka kostiumów do spektakli dziecięcych.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)