„Jak ryba w wodzie”

środa, 22.4.2015 10:12 2632 0

Marcelina Dopart to młoda, 12-letnia kudowska pływaczka, która ma już na koncie całkiem sporo sukcesów sportowych.

Swoją przygodę z pływaniem zaczęła w wieku przedszkolnym, w kudowskim AQUPARKU, kiedy to wzięła udział w ramach darmowego programu nauki pływania dla dzieci. To właśnie na tych zajęciach przełamała swój strach przed wodą i bezgranicznie pokochała pływanie. Do udziału w tym programie zachęcił ją jej obecny trener Jan Chryczyk, pod którego czujnym okiem trenuje w ULKS „Wodny Świat”. Z powodzeniem stratuje w Kudowskiej Amatorskiej Lidze Pływania, ale ma również poważne osiągnięcia sportowe. Do sporej kolekcji medali dołączył ostatnio ten z najcenniejszego kruszcu zdobyty na Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Sprincie o Puchar Klubu Kibica, wywalczony podczas zawodów organizowanych w Świebodzicach na dystansie 100 m w stylu zmiennym. Podczas tych zawodów Martyna zajęła również 2 miejsce na dystansie 50 m i 100 m stylem motylkowym. Na sukcesy pracuje na treningach przez sześć dni w tygodniu po 2,5 godziny dziennie. Czas pomiędzy szkołą a treningami wykorzystuje na zgłębianie licznych zainteresowań. Jej sportowymi idolami są Ronaldo i James Rodriguez, ale jak sama podkreśla jej największą inspiracją i wzorem jest sportowiec z Kudowy-Zdroju – Mateusz Gamrot – utytułowany zawodnik mieszanych sztuk walki MMA.

Mówi, że nie ma sportowych planów na przyszłość, stara się sumienie pracować na treningach, a że pływanie jest dla niej źródłem wielkiej radości, to możemy mieć pewność, że o Marcelinie jeszcze nie raz usłyszymy. 

Obecnie trwają w Kudowie-Zdrój bezpłatne zajęcia dla uczniów szkół podstawowych realizowane w ramach programu „Umiem Pływać” i jak obiecuje Dolnośląska Federacja Sportu z Wrocławia, która jest koordynatorem tego projektu, od września będzie on kontynuowany. Jak pokazuje przykład młodej kudowskiej pływaczki zajęcia te mogą być początkiem wielkiej sportowej przygody, która oprócz satysfakcji z osiągnięć sportowych dostarcza naszym kudowskim dzieciom wiele przyjemności. W tym miejscu apel do rodziców, aby zachęcali swoje pociechy do zajęć sportowych realizowanych w ramach zajęć organizowanych w programach Akademii Orlika, „Multisport” czy wspominany już „Umiem Pływać”. Pełna propozycja zajęć i klubów sportowych  działających na terenie Kudowy-Zdrój dostępna jest na stronie www.kudowa.zdrój w zakładce Miasto – Kluby Sportowe.

www.kudowa.pl/

Dodaj komentarz

Komentarze (0)