„Ja też mogę ratować życie”

poniedziałek, 19.1.2015 13:13 7272 3

„Ja też mogę ratować życie” - pod takim hasłem zorganizowana została akcja skierowana do uczniów IV-VI Szkoły Podstawowej oraz wszystkich klas gimnazjalnych w Szczytnej. Ma ona na celu uświadamianie zagrożeń wszystkim uczestnikom ruchu drogowego oraz nabycie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Organizatorkami przedsięwzięcia są nauczycielki wychowania fizycznego miejscowych szkół: Jolanta Bernat oraz Alicja Panterałka.


- W dzisiejszym świecie niejednokrotnie jesteśmy świadkami różnych urazów czy wypadków dlatego też znajomość podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej jest tak bardzo ważne. Dzięki odpowiedniej wiedzy i umiejętnościom możemy uratować komuś życie nie dysponując żadnym specjalistycznym sprzętem – wyjaśnia Alicja Panterałka - Stawiamy na dzieci i młodzież ponieważ jeśli już teraz dobrze się w tym wyćwiczą później będzie to u nich odruch bezwarunkowy.

Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poznać zasady udzielania pierwszej pomocy nie tylko w teorii, ale również w praktyce. Akcję wsparły również władze miasta, strażacy z OSP Szczytna, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, Medyczne Studium Zawodowe w Kłodzku oraz miejscowe apteki.


- Serdeczne podziękowania kierujemy do apteki „Arnika” i apteki „Słoneczna” w Szczytnej, które wsparły nas poprzez przekazanie bandaży oraz płynów dezynfekujących, które wykorzystaliśmy podczas dzisiejszej akcji. Dzięki uprzejmości pana burmistrza, Marka Szpaniera każdy uczeń otrzymał na koniec imprezy opaski odblaskowe oraz certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy dzięki uprzejmości Studium Medycznego w Kłodzku – mówi Jolanta BernatWsparcia udzielił nam także funkcjonariusz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, który przypomniał o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, o noszeniu odblasków a także o rozwadze za kierownicą.

 

Z podstawami udzielania pierwszej pomocy można także zapoznać się w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczytnej, która to w dniach od 19 do 23 stycznia organizuje dni otwarte. - KLIKNIJ TUTAJ

 

 

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Medyk czwartek, 22.01.2015 00:09
Co za KPINA strazak bez uprawnień do szkolenia uczy czegoś...
czwartek, 22.01.2015 09:00
A skąd wiesz ze nie ma?!tu cie zaskocze bo właśnie,ze...
Kpina sobota, 24.01.2015 00:19
Czyli jakie są jego uprawnienia z zakresu szkoleń i jakie...