[FOTO] Wywiad z wiosną w Bibliotece w Krosnowicach

środa, 27.4.2022 08:16 385 0

W Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Krosnowicach miał miejsce „Wywiad z wiosną” autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej.

Na zajęcia literacko-plastyczne do biblioteki wstąpiły dzieci z miejscowego Przedszkola Gminnego. Opowiadanie Małgorzaty Strzałkowskiej zamieszczone w magazynie „ŚwierszczyK” zrobiło na dzieciach ogromne wrażenie.

Małgorzata Strzałkowska zadebiutowała w Świerszczyku w 1987 r. Zajmuje czołowe miejsce w polskiej literaturze dla dzieci, obok autorów tej miary co Tuwim czy Brzechwa. Napisała ponad sto pięćdziesiąt książek (część z nich także zilustrowała). Jest autorką tekstów na ubrania marki Endo oraz bajek, piosenek i scenariuszy dla TVP1 (Jedyneczka, Budzik, Babcia Róża i Gryzelka). Współpracowała i współpracuje z czasopismami: Świerszczyk, Dziecko, Miś, Pentliczek, Ciuchcia, Nasz Maks, Skarb malucha. Jej wiersze, baśnie i opowiadania znajdują się w podręcznikach i antologiach, a książki – na Liście Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Za całokształt twórczości otrzymała w 2014 r. Medal PS IBBY.

Przedszkolaki podczas spotkania rozwiązywały krzyżówkę, tworzyły swoje obrazki ze zwierzątkami i zadawały wiele pytań skierowanych do pani bibliotekarki Małgosi – bawiąc się znakomicie.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)