[FOTO] Młodzież z Dolnego Śląska przeszkoliła się z wiedzy o transplantacji

sobota, 10.12.2016 12:36 1202 0

"Każde życię jest na wagę złota" - mówią uczniowie Technikum Nr 1 im. T. Kościuszki w Wołowie, którzy biorą udział w pierwszej, dolnośląskiej kampanii Drugie Życie, promującej transplantację - "dlatego chcemy walczyć o sznasnę na życie dla 1706 osób z całej Polski. Właśnie tylu pacjentów czeka dziś na przeszczepienie. Ich walka musi mieć szczęśliwe zakończenie". 

Szczytną ideę świadomego dawstwa narządów w roku szkolnym 2016/2017 promować będzie aż 29 dolnośląskich szkół. 8 grudnia liderzy wraz ze szkolnymi koordynatorami spotkali się z ekspertami akcji na Wydziale Farmaceuntycznym Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Uczestnicy warsztatów szkolili się m.in. w zakresie prawnych i medycznych aspektów przeszczepienia narządów. Młodzi ludzie dowiedzili się jak do transplantacji podchodzą największe religie na świecie i wysłuchali historii osób, które żyją z przeszczepionym organem. Z pogłębioną wiedzą na temat transplantacji wrócą do swoich szkół, gdzie wśród kolegów, bliskich i całkiem obcych do maja 2017 r. będą prowadzić własne kampanie, które mają szerzyć wiedzę o transplantologii i promować oświadczenia woli.

Kampania Drugie Życie - kliknij tutaj!

Foto.: Wojciech Bolesta - Doba.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)