[FOTO] Kierowca przewoził pasażerów ze Śląska do Kotliny Kłodzkiej. Uszkodzone drzwi przywiązał taśmą do fotela

czwartek, 10.6.2021 13:47 4452 4

Podczas rutynowego patrolu dróg Kłodzka inspektorzy z kłodzkiego oddziału dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili kontrolę autobusu, którym wykonywano regularny przewóz osób na linii z Jastrzębia-Zdroju do Kudowy-Zdroju a który, prawdopodobnie w wyniku zdarzenia drogowego był uszkodzony.

- Tylne drzwi autobusu były niedomknięte i uchylały się podczas jazdy. Kierowca nie widział w stanie pojazdu nic niewłaściwego i po przywiązaniu gumową taśmą niedomykających się drzwi do oparcia ostatniego fotela w autobusie, wykonywał przewóz pasażerów ze Śląska aż do stolicy Kotliny Kłodzkiej, gdzie przejazd został zakończony przez kontrolujących. W toku szczegółowej kontroli stwierdzono dalsze nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdu (m.in. uszkodzona szyba czołowa) a dodatkowo ujawniono brak ważnych badań technicznych pojazdu oraz braki w posiadanej w pojeździe dokumentacji. Kontrola zakończyła się więc przede wszystkim zakazem przewożenia pasażerów, zaś dalsza jazda do najbliższego warsztatu samochodowego uzależniona została od zabezpieczenia tylnych drzwi przed samoczynnym otwieraniem się podczas jazdy - informuje kierownik Oddziału Wydziału Inspekcji Transportu Drogowego w Kłodzku, Wiesław Ziemianek.

Kierowcę ukarano także mandatem  za dopuszczenie do jazdy pojazdu niesprawnego technicznie oraz wszczęto postępowanie wyjaśniające w sprawa ukarania przewoźnika za wykonywanie przewozu pomimo braku ważnego badania technicznego.

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

Majkel piątek, 11.06.2021 17:09
Widać przewoźnik nie ma układów. Wystarczy przejechać się Beskidem ...jak...
Kiwacz czwartek, 10.06.2021 16:58
Poziom uslug zbliżony do PKS tyle, ze pewenie prezes zarabia...
czwartek, 10.06.2021 14:50
"stolicy Kotliny Kłodzkiej" ... dobre ...
Hmmm czwartek, 10.06.2021 13:50
jak w kraju trzeciego świata :-)