[FOTO] Jesień dla seniora w Lewinie Kłodzkim

wtorek, 19.10.2021 10:16 1659 0

Razem mieszkamy, razem działamy. Dla mnie i moich sąsiadów z Lewina.

Taki właśnie tytuł ma projekt przygotowany przez grupę mieszkańców naszej Gminy, którzy pod nazwą „Jesień dla Seniora” zgłosili go do programu Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw. Głównym celem projektu jest aktywizacja osób starszych będących już na emeryturze. Miło jest nam poinformować, że wspomniany wniosek został pozytywnie rozpatrzony i zakwalifikowany do realizacji. Projekt rozpoczął się w sobotę 16 października wspólnym sadzeniem krokusów dwóch trawnikach położonych przy budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Lewinie.

W projekcie przewidziane zostały zajęcia plastyczne i rękodzielnicze oraz spotkanie rekreacyjno-sportowe adresowane do Seniorów ale i nie tylko. W Święto Niepodległości w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. Chopina 2 otwarta zostanie wystawa solidarnościowych druków drugiego obiegu, warsztaty papierowych reliefów zakończone wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.

W dniu 5 grudnia, w 10. rocznicę śmierci Violetty Villas, w Sali widowiskowej zorganizowany będzie specjalny koncert poświęcony twórczości tej wybitnej artystki.

Seniorzy zorganizują też specjalna wystawę prac powstałych podczas warsztatów plastycznych.

Pogram zakończy się 10 grudnia 2021 r.

Zachęcamy Seniorów do aktywnego udziału w projekcie.

Projekt pn. "Razem mieszkamy, razem działamy. Dla mnie i moich sąsiadów z Lewina” jest realizowany w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw i finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030"

Źródło: lewin-klodzki.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)